Pasaulyje

2021.12.02 09:44

„Facebook“: Baltarusijos KGB kūrė netikras migrantų grupes pasienio krizei kurstyti

LRT.lt2021.12.02 09:44

Trečiadienį „Facebook“ paskelbė turinti įrodymų, kad Baltarusijos KGB naudojo netikras paskyras ir apsimesdama žurnalistais ir aktyvistais, siekė pakurstyti įtampą Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje, skelbia CNN.

„Šie fiktyvūs asmenys anglų, lenkų ir kurdų kalbomis skelbė kritiką Lenkijai bei dalijosi nuotraukomis ir vaizdo įrašais apie Lenkijos pasieniečius, tariamai pažeidžiančius migrantų teises“, – trečiadienį paskelbtame pranešime teigė „Facebook“.

Iš viso kompanija nustatė ir pašalino 41 „Facebook“ paskyrą, keturias „Instagram“ paskyras ir penkias „Facebook“ grupes, susijusias su Baltarusijos KGB.

Kaip rašo CNN, kai kuriose paskyrose buvo naudojamos nuotraukos su veidais, sukurtais pasitelkiant dirbtinį intelektą. Taip siekta įtikinti socialinių tinklų vartotojus, kad paskyros yra tikros.

„Facebook“ aptiko ir dar vieną tinklą, sukurtą Lenkijoje, kuris apėmė netikrus asmenis, prisistatančius migrantais iš Artimųjų Rytų ir siekiančius atkalbėti žmones nuo bandymo patekti į Europos Sąjungą.

„Šios netikros personos teigė, kad dalijasi savo pačių neigiama patirtimi, bandant patekti iš Baltarusijos į Lenkiją, ir skelbė apie sunkų migrantų gyvenimą Europoje. Jie taip pat rašė apie griežtą Lenkijos politiką ir neonacių veiklą šalyje, nukreiptą prieš migrantus“, – CNN citavo „Facebook“.

Kompanija negalėjo patvirtinti, kas sukūrė šį tinklą, atsiradusį Lenkijoje. Jis apėmė 31 „Facebook“ paskyrą, keturias „Instagram“ paskyras ir keturias „Facebook“ grupes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt