Pasaulyje

2021.12.01 18:40

ES ambasadoriai pritarė siūlymui dėl sankcijų 28 asmenims ir subjektams Baltarusijoje

LRT.lt2021.12.01 18:40

Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriai po trečiadienį vykusio susitikimo nutarė pritarti penktajam sankcijų paketui Minsko režimui. Sankcijų sąrašas bus paskelbtas ketvirtadienį, jį patvirtinus ministrų lygiu.

Laikinasis Lietuvos ambasadorius Europos Sąjungoje Simonas Šatūnas LRT TELEVIZIJAI patvirtino šią žinią.

„Galutinai baigtas darbas rengiant teisės aktą, kuriame yra įtvirtintas sąrašas asmenų, imonių, institucijų, kurios vienaip ar kitaip galėjo prisidėti prie nelegalių migrantų gabenimo, stūmimo į Europos Sąjungą. Procedūra yra baigta. Rytoj tas teisės aktas turi būti patvirtintas ministrų taryboje“, – LRT sakė S. Šatūnas.

Įmonių sąrašas oficialiame ES žurnale turėtų būti paskelbtas ketvirtadienį. Iš viso jį apimti turėtų 17 žmonių ir 11 organizacijų. Pasak S. Šatūno, šiame sąraše neturėtų būti siurprizų.

ES ambasadoriai penktajam sankcijų Minsko režimui paketui pritarė, jame gali būti ne viena skrydžių bendrovė

Sankcijų sąraše turėtų atsidurti tokie asmenys kaip Baltarusijos valstybinės sienos komisijos vadas, generolas Anatolis Lapa, užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolis Hlazas ir propagandinės televizijos ONT TV vadovas Maratas Markovas.

Tarp įvardintų kompanijų, kurios greičiausiai atsidurs ES sankcijų sąraše yra skrydžių bendrovė „Belavia“, azoto junginių ir trąšų gamintoja „Grodno Azot“ ir degalinių tinklą valdanti kompanija „Belorusneft“.

Sąraše taip pat greičiausiai bus Sirijos skrydžių kompanija „Cham Wings Airlines“, taip pat kelios turizmo ir kelionių agentūros.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys sako, kad suorganizuotu migrantų antplūdžiu Baltarusija keršija už jai įvestas sankcijas dėl susidorojimo su opozicija, ir vadina tai Minsko režimo hibridine ataka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt