Pasaulyje

2016.11.24 12:50

Žiniasklaida: D. Trumpas vengia žvalgybos pasitarimų

BNS 2016.11.24 12:50

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas po savo pergalės rinkimuose anksčiau šį mėnesį dalyvavo tik dviejuose įslaptintos žvalgybinės informacijos pasitarimuose – daug mažiau kartų negu jo pirmtakai, trečiadienį pranešė „The Washington Post“.

Ribotas respublikono įsitraukimas į jo žvalgybos analitikų komandą kai kuriems pareigūnams kelia abejonių, ar šis nekilnojamojo turto magnatas skirs pakankamai dėmesio nacionalinio saugumo bei tarptautiniams reikalams, kuriuose jis neturi jokios didesnės patirties.

Visgi D. Trumpo pereinamojo laikotarpio komanda tokias abejones neigia ir sako, kad išrinktasis prezidentas paprasčiausiai buvo pernelyg užimtas savo administracijos formavimu.

Tuo tarpu išrinktasis viceprezidentas Mike`as Pence`as dalyvavo žvalgybos pasitarimuose beveik kasdien nuo lapkričio 8 dienos, pranešė laikraštis.

Praėjus kelioms dienoms po pergalės D. Trumpas su JAV žvalgybos analitikais susitiko pirmą kartą, o antrasis pasitarimas įvyko prieš pat jam išvykstant į Floridą švęsti Padėkos dienos.

Milijardierius vengė kitų galimybių susitikti su žvalgybos tarnybų pareigūnais, rašė „The Washington Post“.

Trys pastarieji D. Trumpo pirmtakai savo ruožtu pereinamuoju laikotarpiu reguliariai dalyvaudavo žvalgybos pasitarimuose, dažnai net kasdien. Prezidentas Barackas Obama, be reguliarių pasitarimų, dalyvaudavo ir suplanuotose „giliose sesijose“, per kurias būdavo svarstomos svarbios saugumo problemas, tokios kaip Irano branduolinė programa.

Dar savo kampanijos metu D. Trumpas išreiškė skeptišką požiūrį į JAV žvalgybos bendruomenę ir prieštaravo žvalgybos surinktiems duomenims.

Konfidenciali žvalgybos informacija pradedama teikti abiejų pagrindinių JAV partijų kandidatams, kai jų nominacijos yra patvirtinamos po pirminių rinkimų etapo. Prieš pirmąjį tokį pasitarimą D. Trumpas televizijai „Fox News“ sakė, kad jis menkai pasitiki ekspertais, su kuriais turėjo susitikti.

„Ne kažin kiek naudos iš žmonių, vykdžiusių šį darbą mūsų šaliai. Pažiūrėkit, kas nutiko per pastaruosius 10 metų. Pažiūrėkit, kas nutiko per tuos metus. Tai katastrofa“, – sakė jis „Fox News“.

Po netikėtos D. Trumpo pergalės Baltieji rūmai informaciniame biuletenyje apie valdžios perdavimo laikotarpį nurodė, kad „išrinktasis prezidentas ir kiti vyresnieji pareigūnai pradės kasdien gauti žvalgybos informacijos suvestinę iš žvalgybos bendruomenės“.