Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.24 11:40

Islandijai antrą kartą nepavyko suformuoti vyriausybės

ELTA 2016.11.24 11:40

Praėjus trims savaitėms po skubių Islandijos parlamento rinkimų, vėl nepavyko suformuoti naujos koalicijos vyriausybės, trečiadienį pranešė šalies Kairysis žaliųjų judėjimas. Skubius rinkimus surengti privertė „Panamos dokumentų“ skandalas, rašo agentūra AFP.

Kartu su Piratų partija, socialdemokratais ir partija „Šviesi ateitis“ Kairysis žaliųjų judėjimas nuo sekmadienio rengė pokalbius, siekiant su centro dešiniųjų Reformų partija sudaryti valdančiąją koaliciją.

„Akivaizdu, kad ne visos partijos yra įsitikinusios dėl tolesnio šių derybų vykdymo, todėl nusprendžiau nutraukti derybas ir nemanau, kad yra pagrindo tęsti jas“, – Kairiojo žaliųjų judėjimo lyderė Katrin Jakobsdottir sakė valstybiniam transliuotojui RUV. Politikė teigia informavusi prezidentą apie savo sprendimą. Kol kas nežinoma, kas vyks toliau.

Remiantis „EUobserver“ pranešimu, ankstesnės konservatyvios Nepriklausomybės partijos pastangos po spalio 29 dienos parlamento rinkimų suformuoti vyriausybę taip pat buvo nesėkmingos. Dabar gali būti pasiūlyta galimybė trečioje vietoje likusiai Piratų partijai.

Anot AFP, spalio 29-osios skubiuose rinkimuose, kuriuos lėmė masinis „Panamos dokumentų“ skandalas, Piratų partija su 10 vietų liko trečia didžiausia partija. Balandį paviešinti „Panamos dokumentai“ lėmė ir tai, kad atsistatydino buvęs ministras pirmininkas Sigmunduras Davidas Gunnlaugssonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi