Pasaulyje

2021.12.01 16:55

Ukrainoje aptikta botų ferma: paskyromis siekta stiprinti protestų nuotaikas šalyje

LRT.lt2021.12.01 16:55

Ukrainos saugumo tarnyba Kijeve sulaikė grupę asmenų, kontroliavusių tūkstančius prieš Ukrainą nukreiptų automatizuotų kompiuterinių programų, dar vadinamų botais.

Kaip trečiadienį savo puslapyje pranešė Ukrainos saugumo tarnyba, tyrimo metu buvo identifikuoti devyni Kijeve gyvenantys asmenys, kurie kūrė specialias botus valdančias kompiuterines programas.

Šių programų pagalba jie galėjo automatiškai kurti naujas paskyras bei dalintis informacija socialiniuose tinkluose. Iš viso grupė valdė apie 6000 botų.

Pasak Ukrainos saugumo tarnybos, programišiai naudojosi tik patvirtintomis paskyromis. Jų tikrumui įrodyti jie pasitelkė suklastotus dokumentus, kuriuos perdavė „Facebook“ komandai, kad ši patvirtintų išgalvotų asmenų tapatybę.

Paskyrose buvo dalijamasi trečiųjų šalių komentarais ir straipsniais, kuriais siekta sustiprinti protesto nuotaikas Ukrainoje, įskaitant prieš COVID-19 vakcinas.

Be kita ko, programišiai internete talpino reklamas, viliojančias į netikras bankų, tarptautinių tarpininkavimo projektų ir kazino svetaines. Taip siekta iš aukų išvilioti pinigus.

Kratų metu, Ukrainos saugumo tarnyba iš programišių konfiskavo kompiuterius ir mobiliuosius telefonus su įrodymais, kad jie platino prieš vakcinas nukreiptą informaciją, skatino protestus ir viliojo žmones į apgaulingas svetaines.

Kratų metu paimta ir techninė bei programinė įranga, leidžianti vienu metu anonimiškai administruoti didelį skaičių paskyrų.

Saugumo tarnybos darbuotojai taip pat aptiko 500 suklastotų ukrainietiškų asmens tapatybės dokumentų kopijų bei daugiau kaip 100 banko kortelių, naudotų nuslėpti už nelegalias paslaugas gautus mokėjimus.

Ukrainos saugumo tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl programišių veiklos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt