Pasaulyje

2021.12.01 14:35

Latvija dėl humanitarinių priežasčių įsileido iš Baltarusijos septynis irakiečius

BNS2021.12.01 14:35

Latvijos valstybės sienos apsaugos pareigūnai antradienį sutrukdė 22 žmonėms neteisėtai patekti į šalį per sieną su Baltarusija, trečiadienį pranešė tarnybos atstovai.

]Tačiau septyniems asmenims iš Irako – vyrui, trims moterims ir trims vaikams – dėl humanitarinių priežasčių pareigūnai leido kirsti sieną. Jie buvo sulaikyti.

Nuo rugpjūčio 10-osios pareigūnai užkirto kelią iš viso 2 653 žmonių mėginimui neteisėtai patekti į Latviją iš Baltarusijos.

Nuo rugpjūčio 11-osios, kai pasienyje su Baltarusija buvo įvesta ekstremalioji padėtis, sieną dėl humanitarinių priežasčių buvo leista kirsti 81 neteisėtam migrantui. Nuo metų pradžios sulaikyti 433 trečiųjų šalių piliečiai, neteisėtai kirtę valstybinę sieną.

Labai padaugėjus neteisėtų bandymų kirsti Latvijos ir Baltarusijos sieną, vyriausybė iki lapkričio 10-osios įvedė ekstremaliąją padėtį Ludzos, Kraslavos, Aukštutinės Dauguvos savivaldybėse ir Daugpilyje. Spalio viduryje nuspręsta ekstremaliąją padėtį ten pratęsti trims mėnesiams iki vasario 10-osios.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt