Pasaulyje

2016.11.24 14:21

EP pirmininkas M. Schulzas atsistatydins ir grįš į Vokietijos politiką

BNS 2016.11.24 14:21

Vokietis Martinas Schulzas ketvirtadienį patvirtino atsistatydinsiantis iš Europos Parlamento (EP) pirmininko posto ir grįšiantis į nacionalinę politiką prieš ateinančiais metais vyksiančius svarbius rinkimus Vokietijoje.

M. Schulzas nenurodė, ar kandidatuos į kanclerio postą ir rungsis su kanclere Angela Merkel, bet tikimasi, kad jis sieks užims aukštą vietą savo Socialdemokratų partijos (SPD) sąraše.

„Ateinančiais metais nekandidatuosiu trečiai kadencijai į Europos Parlamento pirmininko postą – kandidatuosiu į Vokietijos Bundestagą kaip savo partijos – SPD (socialdemokratų) – sąrašo vadovas Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje“, – M. Schulzas sakė žurnalistams Briuselyje.

„Tai nebuvo lengvas sprendimas, kadangi būti Europos Parlamento pirmininku yra garbė“, – sakė jis.

M. Schulzas, vadovaujantis Europos Parlamentui nuo 2012 metų, pridūrė: „Per visą savo darbo Europos Parlamente laiką... Stengiausi sustiprinti Europos politikos patikimumą ir pastebimumą.“

Jis laikomas realiu SPD kandidatu, galinčiu įveikti A. Merkel per kitąmet vyksiančius nacionalinius rinkimus.

Socialdemokratų partijai šiuo metu vadovauja šalies vicekancleris Sigmaras Gabrielis, tačiau jo populiarumo reitingai itin prasti.

M. Schulzas taip pat siūlomas kaip galimas kandidatas pakeisti užsienio reikalų ministrą Franką-Walterį Steinmeierį, sieksiantį tapti nauju Vokietijos prezidentu.

Anksčiau knygas pardavinėjęs ir kažkada futbolininku tapti svajojęs M. Schulzas tikriausiai geriausiai yra žinomas dėl duoto atkirčio tuometiniam Italijos premjerui Silvio Berlusconi, kuris per Europos Parlamento debatus jį palygino su naciu.

Perdėm proeuropietiškų pažiūrų 60-metis M. Schulzas užaugo pokario metais viename Vokietijos mieste šalia Belgijos ir Nyderlandų sienų.