Pasaulyje

2021.12.01 13:03

Maskva kaltina Kijevą „telkiant karius prie separatistų kontroliuojamų rytinių teritorijų“

BNS, ELTA2021.12.01 13:03

Maskva trečiadienį pareiškė, kad Ukraina sutelkė dešimtis tūkstančių karių šalies rytuose, kur Kijevas kovoja su Rusijos palaikomais separatistais, augant nerimui dėl seniai rusenančio konflikto eskalacijos. 

Kijevo sąjungininkės Vakaruose praėjusį mėnesį ėmė skambinti pavojaus varpais dėl naujo Rusijos pajėgų telkimo prie Ukrainos sienų ir įspėjo dėl galimo įsiveržimo žiemą.

Kremlius tokias kalbas atmetė ir apkaltino Vakarus, kad šie eskaluoja įtampą, tiekdami Ukrainai modernią modernią ginkluotą, rengdami pratybas Juodojoje jūroje ir siųsdami bombonešius link Rusijos sienų.

„Ukrainos ginkluotosios pajėgos didina savo karinę galią, telkia sunkiąją techniką ir karius“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova žurnalistams.

„Remiantis kai kuriais pranešimais, konflikto zonoje esančių Ukrainos karių skaičius jau pasiekė 125 tūkst.“, – sakė ji ir nurodė, jog tai yra pusė visų Ukrainos pajėgų karių.

Tuo metu Ukrainos užsienio reikalų ministerijai antradienį paskelbė, kad Maskva sutelkė 115 tūkst. karių aplink Ukrainą, 2014 metais Rusijos neteisėtai aneksuotame Krymo pusiasalyje ir dviejuose rytiniuose Ukrainos regionuose, kontroliuojamuose Maskvos remiamų separatistų.

Kijevas ir jo sąjungininkės Vakaruose seniai kaltina Rusiją siunčiant karius ir ginklus per sieną, kad paremtų separatistus. Maskva tai neigia.

Karas Ukrainos rytuose jau nusinešė daugiau nei 13 tūkst. gyvybių. Metų pradžioje suintensyvėjus susirėmimams, Rusija pavasarį netoli sienos su Ukraina sutelkė apie 100 tūkst. karių. Po kelių savaičių Maskva paskelbė pajėgas atitraukianti, bet Kijevas ir Vašingtonas tąsyk teigė, kad atitraukimas buvo riboto masto.

Vašingtonas pastarosiomis savaitėmis nekart įspėjo, kad Maskva gali apkaltinti Ukrainą tariama provokacija ir pasinaudoti tuo kaip pretekstu puolimui surengti. Kremlius tokius pareiškimus atmeta ir vadina juos „isterija“.

Rusija pradeda žiemos karines pratybas

Rusija praneša trečiadienį pradėjusi įprastas žiemos karines pratybas šalies pietuose, kurios iš dalies vyks ir prie sienos su Ukraina, informuoja agentūra „Reuters“.

Manevruose, kurie vyksta didelėje teritorijoje, dalyvauja 10 000 karių, Maskvoje pranešė Gynybos ministerija. Pratybos vyks ir Kryme bei viename Rusijos regione, kuris ribojasi su Donbasu.

Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, manevrai vyks daugiau kaip 30 poligonų mažiausiai šešiuose regionuose. Juose, be kita ko, dalyvaus pėstininkų daliniai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt