Pasaulyje

2021.12.01 11:26

Lukašenka dar kartą pagrasino ES blokuoti dujų tiekimą

atnaujinta 14.49
ELTA2021.12.01 11:26

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka pabėgėlių ginče su ES dar kartą pagrasino sustabdyti dujų tiekimą, praneša agentūra „Reuters“.

Jei Lenkija uždarys savo sienas su Baltarusija, jo šalis blokuos dujų tranzitą iš Rusijos, trečiadienį pareiškė A. Lukašenka, kurį cituoja agentūra „RIA Novosti“. Jau lapkričio viduryje diktatorius pagrasino ES sustabdyti dujų tiekimą, jei Baltarusijai bus įvestos naujos sankcijos. Tačiau tada Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įspėjo savo sąjungininką dėl tokio žingsnio.

ES kaltina A. Lukašenką specialiai gabenant migrantus prie ES išorės sienos ir taip keršijant už sankcijas. Minskas tai neigia.

Kremlius tikisi, kad Lukašenkos grasinimai nutraukti dujų tranzitą nesutrukdys Rusijai vykdyti savo įsipareigojimų

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „supranta griežtus Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos pareiškimus, jog jis pasirengęs nutraukti Rusijos dujų tranzitą, bet tikisi, kad tai nesutrukdys Maskvai vykdyti savo įsipareigojimų Europos Sąjungai“.

Tai trečiadienį žurnalistams pareiškė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

Pasak Kremliaus atstovo, pareiškimai, kad gali būti nutrauktas dujų tranzitas iš Rusijos į Lenkiją, jeigu Varšuva uždarys Lenkijos ir Baltarusijos sieną, yra „Baltarusijos, suverenios ir nepriklausomos valstybės, prezidento pozicija“. Kaip teigė D. Peskovas, „Baltarusija ir prezidentas A. Lukašenka tampa beprecedenčio Vakarų šalių spaudimo objektais, šis visiškai nepateisinamas ir agresyvus spaudimas negali nesukelti labai griežtos atsakomosios Baltarusijos reakcijos“.

„Šiuo požiūriu prezidentas V. Putinas supranta griežtus pareiškimus. Bet, kita vertus, prezidentas tikisi, kad tai jokiu būdu nesutrukdys vykdyti mūsų įsipareigojimų dujų gavėjams Europoje, tuo labiau šiuo europiečiams nelengvu metu“, – pridūrė Kremliaus atstovas.

Paklaustas, ar susikomplikuos Maskvos ir Minsko santykiai, jeigu Baltarusija vis dėlto nuspręs stabdyti tranzitą, D. Peskovas atsakė: „Nenorėtume net kalbėti apie tokias situacijas“.

Trečiadienį A. Lukašenka, kurį citavo naujienų agentūra „RIA Novosti“, pareiškė, jog jei Lenkija uždarys savo sienas su Baltarusija, jo šalis blokuos dujų tranzitą iš Rusijos.

Jau lapkričio viduryje diktatorius grasino ES sustabdyti dujų tiekimą, jei Baltarusijai bus įvestos naujos sankcijos. Tačiau tada Rusijos prezidentas V. Putinas įspėjo savo sąjungininką dėl tokio žingsnio padarinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt