Pasaulyje

2021.12.01 10:46

Kuleba įvertino Lukašenkos žodžius apie Krymą: nėra prasmės reaguoti į jo sąmonės srautą

LRT.lt2021.12.01 10:46

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba teigia, kad Baltarusijos autoritaro Aliaksandro Lukašenkos žodžiai, kad „jis ruošiasi pripažinti aneksuotą Krymą Rusijos dalimi“, nepataisomai pakenks dvišaliams šalių santykiams, rašo „Ukrinform“.

„Nėra prasmės vertinti kiekvieną Lukašenkos pasąmonės srauto pliūpsnį. Mes vertinsime jo veiksmus. Jei Minskas pripažins neteisėtą Krymo okupaciją, tai suduos neatitaisomą smūgį dvišaliams santykiams“, – Rygoje per NATO URM vadovų susirinkimą kalbėjo D. Kuleba.

Neteisėtas Baltarusijos lyderis A. Lukašenka antradienį interviu Rusijos naujienų agentūrai RIA Novosti teigė, kad su Vladimiru Putinu sutarė ateityje vykti į Krymą, ir taip „jį pripažinti Rusijos dalimi“.

„Jeigu ten vyksta du prezidentai, tai kokių įrodymų jums dar reikia“, – apie neteisėtai Rusijos aneksuoto Krymo statusą kalbėjo autoritaras.

A. Lukašenka teigė, kad su Rusijos prezidentu „apie kelionę į Krymą kalbėjosi tris kartus ir teigė, kad vyks ten, kai bus šilčiau“.

JAV, Europos Sąjunga ir Vakarų bendruomenė nepripažįsta Krymo aneksijos ir laiko ją neteisėta. Ukrainos valdžia Krymą laiko laikinai okupuota teritorija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt