Pasaulyje

2021.12.01 08:24

Hondūro valdančioji partija pripažino pralaimėjimą prezidento rinkimuose

BNS2021.12.01 08:24

Hondūro valdančioji Nacionalinė partija (PN) antradienį pripažino savo kandidato pralaimėjimą prezidento rinkimuose, negalutiniams rezultatams rodant, kad kairiojo sparno opozicijos kandidatė Xiomara Castro tvirtai lenkia savo varžovus kovoje dėl valstybės vadovo posto.

Duomenys, gauti suskaičiavus kiek daugiau nei 52 proc. balsalapių, rodo, kad buvusi pirmoji ponia X. Castro sekmadienį surinko 53,49 proc. balsų, o antras likęs konservatyvios PN kandidatas Nasry Asfura gavo 33,98 proc. balsų.

Hondūriečiai nekantriai laukia galutinių rinkimų rezultatų, Laisvės ir pertvarkos partijos (Partido Libertad y Refundacion, LIBRE) kandidatei X. Castro viliantis tapti pirmąja moterimi, užimsiančia Hondūro prezidento postą.

Balsavimas vyko praėjus ketveriems metams po prezidento rinkimų, aptemdytų smurto ir kaltinimų dėl sukčiavimo.

„Šiandien šalyje matome taikią ir ramią atmosferą, nors Nacionalinė partija nebuvo išrinkta vadovauti vyriausybei“, – antradienį „Radio America“ sakė partijos pareigūnas Kilvettas Bertrandas.

„Linkime visokeriopos sėkmės tiems, kas buvo išrinkti“, – pridūrė ji.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas dar iki oficialių balsavimo rezultatų paskelbimo pasveikino 62 metų X. Castro su pergale prezidento rinkimuose.

„Jungtinės Valstijos sveikina Hondūro žmones išrinkus šalies prezidentą, o Xiomarą Castro – su istorine pergale, tapus pirmąja moterimi, užimsiančia Hondūro prezidento postą“, – nurodė A. Blinkenas trečiadienį Valstybės departamento išplatintame pareiškime.

Jis pažymėjo, kad Vašingtonas nekantriai laukia bendro darbo su nauja Hondūro vyriausybe.

„Sveikiname hondūriečius su dideliu rinkėjų aktyvumu, taikiu ir aktyviu pilietinės visuomenės dalyvavimu, kuriuo pasižymėjo šie rinkimai, o tai liudija nekintamą atsidavimą demokratiniam procesui“, – sakė valstybės sekretorius.

X. Castro, kurios vyras Manuelis Zelaya neteko prezidento posto 2009 metais per kariuomenės, verslo elito ir dešiniojo politinio sparno remtą perversmą, jau paskelbė savo pergalę.

Sekmadienį ji pažadėjo vadovauti „susitaikymo vyriausybei“ šalyje, varginamoje smurtinių nusikaltimų, prekybos narkotikais, giliai įsišaknijusios korupcijos ir didžiulės migracijos į Jungtines Valstijas.

X. Castro pergalė nutrauks 12 metų trukusią PN vienvaldystę ir keturis dešimtmečius trukusią jos hegemoniją kartu su Liberalų partija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt