Pasaulyje

2016.11.24 09:40

Australijoje per beprecedentį „audros astmos“ protrūkį mirė keturi žmonės

BNS2016.11.24 09:40

Australijoje per beprecedentį „audros astmos“ protrūkį mirė keturi žmonės, dar trys grumiasi su mirtimi, o vyriausybė ketvirtadienį tikrina reagavimo į iškvietimus procedūras, nes gelbėjimo tarnyboms buvo sunku susidoroti su užgriuvusiu darbu.

Pirmadienį kilus audrai, kuri sutapo su didele žiedadulkių koncentracija ore, į ligoninių priėmimo skyrius buvo atvežta maždaug 8 500 žmonių, daugiausia – Melburne, sakė Viktorijos valstijos sveikatos apsaugos ministrė Jill Hennessy. Dėl audros ir žiedadulkių susidariusios nepalankios sąlygos astma ir šienlige sergantiems žmonėms sukėlė kvėpavimo problemų.

„Kai žmonės mums skambino ir kvietė greitosios pagalbos automobilius – piko metu buvo po skambutį kas 4,5 sekundės – atrodė, kad 150 bombų sprogo... vienoje Melburno miesto dalyje“, – transliuotojui „Australian Broadcasting Corporation“ sakė J. Hennessy.

Keturi mirę žmonės buvo nuo 18 iki 35 metų amžiaus, sakoma pranešimuose. Viktorijos sveikatos apsaugos departamentas pranešė, kad dar trys žmonės yra kritinės būklės. Be to, pradėtas patikrinimas aiškinantis, kaip geriau reaguoti į tokius neįprastus reiškinius ir su jais dorotis.

„Tai buvo precedento neturinčio masto sveikatos krizė“, – sakė J. Hennessy, kuri pridūrė, kad žmonės turėjo kvėpavimo ir širdies problemų.

„Iš 8 500 žmonių, pirmadienį ir antradienį atvežtų į priėmimo skyrius, buvo labai, labai daug (pacientų), jutusių širdies ir krūtinės skausmus“, – sakė pareigūnė.

Toks neįprastas reiškinys Australijoje iki šiol buvo užfiksuotas tik kelis kartus, sakė astma sergantiems žmonėms padedančio Viktorijos valstijos fondo vadovas Robinas Ouldas.

„Kai svidrių žiedadulkės sudrėksta nuo (oro) drėgmės ar vandens, jos plyšta į daug mažų dalelių ir šios mažos dalelės gali praeiti nosies ertmę ir patekti į plaučius. Normaliai svidrių (žiedadulkės) būtų sulaikytos nosies ertmėje“, – naujienų agentūrai AFP sakė R.Ouldas.

„Kai jos patenka į plaučius, ten esantys alergenai sukelia astmos priepuolį... Smulkius bronchus apima uždegimas, jie prisipildo gleivių, raumenys aplink juos įsitempia, ir žmonės negali kvėpuoti“, – sakė jis.

Pasak R. Ouldo, žmonės, kurie per minėtą audrą pasijuto blogai, serga astma, kurią sukelia svidrių – miglinių šeimos žolių – žiedadulkės, arba šienlige.

Viktorijos valstijos sostinė Melburnas ypač neapsaugotas nuo „audros astmos“, nes parkuose ir žemės ūkio plotuose aplink miestą šios žolės auga labai gausiai, pridūrė jis.

Maždaug 10 proc. australų serga astma, o 80 proc. iš jų taip pat serga šienlige, nurodo tokiems ligoniams padedantis visos šalies fondas „Asthma Australia“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt