Pasaulyje

2021.11.30 18:56

Liuksemburgo finansų ministras netikėtai pasitraukė iš pareigų

ELTA2021.11.30 18:56

Liuksemburgo finansų ministras Pierre`as Gramegna antradienį netikėtai paskelbė „dėl asmeninių priežasčių“ paliekantis Vyriausybę, o ministras pirmininkas pažadėjo kuo greičiau surasti, kas jį pakeistų.

Atsistatydinimas, regis, nustebino jo centro dešiniąją Demokratų partiją, sudariusią koaliciją su kairiųjų Socialistų darbininkų partija ir žaliaisiais.

Liuksemburgo ministras pirmininkas Xavier Bettelis, taip pat Demokratų partijos atstovas, sakė, kad nedelsdamas paragins partijos vykdomąjį komitetą „kuo greičiau“ pasirinkti, kuo jį pakeisti.

Finansų ministerija, su kuria susisiekė AFP, nurodė, kad buvo tikimasi, jog 63 metų P. Gramegna trauksis kitų metų pradžioje, tačiau jo pasitraukimo priežasties nepaaiškino.

P. Gramegna du kartus nesėkmingai kandidatavo vadovauti euro zonos finansų ministrų euro grupei, jai šiuo metu vadovauja Airijos finansų ministras Paschalis Donohoe.

Liuksemburgas, mažytė tarp Vokietijos, Prancūzijos ir Belgijos įsiterpusi kunigaikštystė, yra bankų ir finansų centras, galintis pasigirti didžiausiu Europoje bendru vidaus produktu vienam gyventojui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt