Pasaulyje

2021.11.30 18:35

Prezidentas: turime informacijos, kad Baltarusijos skrydžių bendrovė „Belavia“ yra įtraukta į ES sankcijų sąrašą

atnaujinta 18.44
LRT iš Paryžiaus2021.11.30 18:35

Naujausiame Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąraše Baltarusijai turėtų atsidurti skrydžių bendrovė „Belavia“, tokių naujausių žinių teigia sulaukęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Jo teigimu, ES sankcijų pakete pastaruoju metu atliktos tam tikros korekcijos, o jose – ir „Belavia“ skrydžių bendrovės įtraukimas į sankcijų sąrašą.

„Tai gali būti dar ir nebaigtinis paketas, jeigu yra penki paketai, tai gali būti ir šeštasis, tai priklausys nuo režimo tolesnių veiksmų. Pastaruoju metu atliktos tam tikros korekcijos, iki tol mes neturėjome garantuotos informacijos, kad „Belavia“ bus įtraukta, dabar turime informaciją, kad „Belavia“ yra įtraukta. Manau, kad šiame etape kartu su visais kitais dalykais ir darbais, kuriuos ES daro, tai yra pakankamai ir tai yra judėjimas į priekį. Turime dirbti plačiu spektru, tiek repatriacijos, tiek humanitariniais klausimais, naujų skrydžių stabdymų, migracijos politikos peržiūros, sienos stiprinimo ir sankcijų paketas yra viena priemonių, kuriomis turime judėti į priekį, nes tai geriausia garantija, kad ši krizė būtų užbaigta. Ta kalkuliacija, kurios galbūt Baltarusijos režimas tikėjosi, ir planai, kaip jiems seksis vykdyti šią migracinę ataką, kad jie neišsipildytų“, – žurnalistams Prancūzijoje sakė G. Nausėda.

Antradienio rytą „Radio Svoboda“ pranešė, kad naujausiame Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąraše Baltarusijai turėtų atsidurti ir Sirijos bei Turkijos kompanijos, Minsko režimo pasieniečiai, teisėjai ir propagandistai.

Kaip skelbia „Radio Svoboda“ artimi šaltiniai Briuselyje, sankcijų sąrašas su 17 pareigūnų ir 11 įmonių bus paskelbtas trečiadienį.

Nausėda: Vakarų šalys turi padaryti viską, jog atgrasytų Rusiją nuo įsiveržimo į Ukrainą

Sankcijų sąraše turėtų atsidurti tokie asmenys kaip Baltarusijos valstybinės sienos komisijos vadas, generolas Anatolis Lapa, užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolis Hlazas ir propagandinės televizijos ONT TV vadovas Maratas Markovas.

G. Nausėda: kalbėkime apie sieną plačiąją to žodžio prasme, kaip užkardymo vietą, kad migrantai neturėtų galimybės laisvai plūsti į ES teritoriją

Paklaustas, kaip vertina kalbas apie fizinės sienos Lietuvoje finansavimą iš bendrijos lėšų, ar Lietuva pastaruoju metu prašo ne finansavimo tokios sienos statybai, o tiesiog tinkamos sienos apsaugos, ar tai reiškia, kad Lietuva atsitraukia? Prezidento teigimu, būtina suprasti, kad fizinės sienos statyba turi būti vykdoma plačiąją prasme, įtraukti ne atskirus elementus, o bendrą principą – būtinas ne tik fizinis barjeras, bet ir kiti sienos apsaugos elemntai.

„Aš nelabai suprantu prasmės fragmentuoti sienos atskirus elementus, nes patys savaime jie neturi jokios prasmės. Pakabinti sienos stebėjimo kameras ar dronus, jei nėra pačios pačios sienos, jie atlieka tik pusę vaidmens. Kaip ir pati siena be elektroninės įrangos taip pat neatlieka tos funkcijos, kurią turėtų atlikti. Kalbėkime apie sieną plačiąją to žodžio prasme, kaip užkardymo vietą, kad migrantai neturėtų galimybės laisvai plūsti į ES teritoriją, vietoje to, kad kalbėtume, kurią dalį finansuos, o kurios ne. Kalbėkime apie bendrą pinigų sumą, kuri būtų adekvati sienos ilgiui, turbūt visi su tuo sutiksime, kad 100 km siena yra 100 km siena, 600 km siena yra 600 km ir tada kalbėkime, kokiomis priemonėmis ir finansiniais resursais ES gali paremti šias valstybes, kurios šiuo metu yra frontinė linija ir saugo išorinę ES sieną“, – sako G. Nausėda.

Tiesa, prezidentas pabrėžė, kad su E. Macronu buvo kalbėta šia tema, taip pat prezidentas gavęs patikinimą, kad šis klausimas bus sprendžiamas ir iš Eeuropos Komisijos (EK) vadovės Ursulos von der Leyen.

„Mes kalbėjome apie tai ir klausimas yra atviras, kalbėjome apie finansinius išteklius ir neseniai įvykusio EK pirmininkės vizito metu buvo pasakyta – galime kalbėtis šiuo klausimu toliau“, – sakė G. Nausėda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt