Pasaulyje

2016.11.24 15:28

Atnaujintas FARC sukilėlių ir Kolumbijos susitarimas

Lukas Kivita, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.11.24 15:28

Kolumbijos vyriausybė dar kartą pasirašė taikos sutartį su sukilėlių grupuote FARC, po to kai spalį  surengtame referendume šalies gyventojai nedidele persvara atmetė taiką su sukilėliais. Kad atnaujintas susitarimas įsigaliotų, jam vėliau turės pritarti ir Kongresas.

Po nepavykusio plebiscito, Kolumbijos valdžia peržiūrėjo ir pakoregavo taikos sutarties sąlygas. Pagal atnaujintas nuostatas, FARC sukilėliai papildomai privalės deklaruoti visą savo turtą ir pateikti išsamią informaciją apie savo ryšius su narkotikų platinimo tinklais.

Dokumentą sostinėje Bogotoje pasirašys Kolumbijos prezidentas Chuanas Manuelis Santosas ir sukilėlių lyderis Rodrigas Londonas, o kitą savaitę tvirtins ir įstatymų leidėjai.

Kritikai sako, kad  tokiu būdu šalies valdžia ignoruoja anksčiau referendumu išsakytą gyventojų valią. Tuo metu pritariantieji tikina, kad Kongresas atstovauja žmonių balsui.

Visgi manoma, kad susitarimui galiausiai bus pritarta, nes paramą jam didžioji dalis politinių partijų jau išreiškė. Daugiau kaip 50 metų trunkantis karas tarp FARC ir Kolumbijos vyriausybės laikomas paskutiniu pastoviu konfliktu Vakarų pusrutulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt