Pasaulyje

2021.11.30 17:59

Nausėda: Vakarai turi padaryti viską, jog atgrasytų Rusiją nuo įsiveržimo į Ukrainą

Augustas Stankevičius, BNS2021.11.30 17:59

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vakarų šalys turi padaryti viską, jog atgrasytų Rusiją nuo galimo įsiveržimo į Ukrainą.

„Turime padaryti viską, kad mūsų žodžiai ir veiksmai būtų patikimi ir kad kita pusė suprastų, jog neapgalvotai elgtis yra nenaudinga ir susidurs su tam tikromis reakcijomis, kurių mes esame pasirengę imtis ir kaip NATO, ir kaip ES“, – antradienį teigė šalies vadovas.

Nausėda: Vakarų šalys turi padaryti viską, jog atgrasytų Rusiją nuo įsiveržimo į Ukrainą

Taip prezidentas kalbėjo po Paryžiuje vykusio susitikimo su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, Rusijai pastaruoju metu prie Ukrainos sienų didinant karinį aktyvumą.

G. Nausėdos teigimu, Prancūzijos lyderis yra „labai gerai susipažinęs su situacija“.

„Pabrėžiau tą dalyką, kad labai svarbu, jog sutartume dėl situacijos vertinimo ir jos rimtumo. Nes nuo to priklauso tolesni atgrasymo veiksmai“, – teigė Lietuvos vadovas.

Įtampos Ukrainos pasienyje klausimą antradienį aptaria ir Rygoje susitikę NATO užsienio reikalų ministrai.

Sekmadienį, viešėdamas Vilniuje, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad Rusijos veiksmai yra „nepaaiškinami ir nepateisinami“.

Kijevas teigia, kad Maskva sutelkė 115 tūkst. karių aplink Ukrainą, 2014 metais Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje ir dviejuose rytiniuose Ukrainos regionuose, kontroliuojamuose Maskvos remiamų separatistų.

Kremlius savo ruožtu Vakarų pareiškimus vadina „isterija“ ir atmeta kaltinimus, kad planuoja įsiveržti į Ukrainą, kurios vieną dalį – Krymo pusiasalį – jau aneksavo 2014 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt