Pasaulyje

2021.11.30 17:37

Ukrainos premjeras teigia, kad Rusija yra „atsakinga už planuojamą valstybės perversmą“

LRT.lt2021.11.30 17:37

Ukrainos premjeras Denysas Šmyhalis interviu naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad Rusija yra atsakinga už galimus bandymus nuversti šalies valdžią.

Praėjusį penktadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis teigė, kad šalies žvalgyba surinko medžiagos, kuri liudija apie tai, kad gruodžio 1-2 dienomis šalyje planuojama įvykdyti „valstybės perversmą“.

Pasak jo, prie planuojamo perversmo „prisidėjo ir Kremlius“.

Kremlius šiuos kaltinimus atmetė.

„Turime slaptų duomenų, kurie rodo ypatingus ketinimus (kurstyti perversmą)“, – „Reuters“ antradienį sakė Ukrainos premjeras D. Šmyhalis. Paklaustas, ar už to stovi Rusijos valstybė, jis atsakė: „Absoliučiai“.

Jis taip pat sakė, kad Rusijos kariuomenės padidėjimas prie Ukrainos sienos, antrasis toks padidėjimas nuo gegužės mėnesio, yra platesnių Rusijos pastangų nutraukti Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą dalis.

„Jie kažką ruošia“, – apie Rusijos veiksmus sakė D. Šmyhalis.

Jau kurį laiką netyla pranešimai apie rusų pajėgų telkimą pasienyje su Ukraina. NATO ir Ukraina įspėja, kad dalinių judėjimas netoli sienos gali pranašauti atvirą karinę konfrontaciją. Rusija tikina, jog neketina įžengti į Ukrainą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt