Pasaulyje

2016.11.23 20:14

NATO kritikuoja Rusiją, dislokavusią priešlaivines raketų sistemas Karaliaučiuje

BNS 2016.11.23 20:14

NATO kritikuoja Rusiją, dislokavusią priešlaivines raketines sistemas Baltijos regiono pietvakariuose, ir vadina tai „karine užsispyrėlės poza“ („assertive military posturing“), bei ragina dialogu vėsinti eskaluojamą įtampą.

NATO savo pareiškime naujienų agentūrai „The Associated Press“ antradienį nurodė, kad raketų dislokavimas prie Aljanso sienų „nepadeda mažinti įtampos ar atkurti mūsų santykių prognozuotumą“.

NATO ragina siekti didesnio skaidrumo karinėje veikloje, „kad būtų išvengta incidentų ir nesusipratimų pavojaus“.

Maskva energingai prieštarauja prieš karinių NATO dalinių dislokavimą prie Rusijos sienų ir pati stiprina savo ginkluotę regione.

Apie naujų raketų dislokavimą Kaliningrado srityje pirmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi savo šaltiniais. Skelbiama, kad mobilieji pakrančių gynybos raketų kompleksai „Bastion“, naudojantys valdomąsias priešlaivines raketas „Oniks“, gali smogti taikiniams, esantiems jūroje už 350 km, o sausumoje – esantiems už 450 kilometrų. Vienas kompleksas gali turėti iki 36 raketų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį vakare savo pastabose, kurias išplatino Rusijos žiniasklaida, pareiškė, kad Maskva taikysis į NATO objektus, jeigu manys, kad jie kelia grėsmę Rusijai.