Pasaulyje

2016.11.23 18:07

Belgijos žiniasklaida įspėja apie teroro aktų grėsmę per kalėdinę mugę Briuselyje

ELTA 2016.11.23 18:07

Tradicinė kalėdinė mugė Belgijos sostinės centre gali tapti teroristų taikiniu. Tai trečiadienį pranešė laikraščio „La Derniere Heure“ elektroninė versija, remdamasi neįvardytais šaltiniais.

Teigiama, kad teroro grėsmė iškilo Briuselio centre rengiamai tradicinei mugei „Žiemos malonumai“, kurioje apsilanko daugiau kaip 1,5 milijono žmonių. Leidinys neatskleidžia savo šaltinių ir nepateikia oficialių asmenų komentarų.

Pasak „La Derniere Heure“, duomenų apie terorizmo grėsmę gauta tuo pat metu, kai JAV valstybės departamentas įspėjo apie padidėjusį teroristų atakų pavojų visoje Europos teritorijoje, ypač per šventes. Kaip pažymėjo žinybos atstovai, grėsmę gali kelti ne tik grupuotės, bet ir „ekstremistus palaikantys asmenys“.

Kaip sakė laikraščiui Krizių centro atstovas, Belgijoje išlieka trečias iš keturių teroro pavojaus lygis, ir šiuo metu nėra pagrindo jį kelti.

Šių metų kovą Belgijos sostinėje buvo įvykdyti keli teroro aktai. Jų aukomis tapo 32 žmonės, daugiau kaip 300 buvo sužeisti. Atsakomybę už išpuolius prisiėmė „Islamo valstybė“.