Pasaulyje

2021.11.30 14:33

Macronas išreiškė palaikymą Lietuvai dėl krizės: prašėme Lukašenkos nustoti dalyvauti šioje manipuliacijoje

atnaujinta 15.10
LRT.lt, Augustas Stankevičius, BNS2021.11.30 14:33

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su Prancūzijos vadovu Emmanueliu Macronu, kuriame aptarė saugumo, migrantų krizės ir galimos Rusijos agresijos klausimus.

„Mes siekiame sustiprinti bendradarbiavimą dėl vykstančios migrantų krizės, kad būtų užtikrinta sienų apsauga. (...) Per paskutines savaites prašėme Aliaksandro Lukašenkos nustoti dalyvauti šioje manipuliacijoje“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo Prancūzijos prezidentas E. Macronas.

Jis taip pat išreiškė palaikymą Lietuvai.

„Prancūzija palaiko Lietuvą, kai ji patiria spaudimą“, – pridūrė Prancūzijos vadovas.

Lietuvos prezidentas G. Nausėda spaudos konferencijos metu teigė, kad šiandien prie Ukrainos sienų telkiasi Rusijos pajėgos.

„Ukraina yra labai svarbi Europai teritorija, kaip saugumo ir stabilumo garantija“, – aiškino G. Nausėda.

Macronas išreiškė poziciją dėl migrantų krizės: palaikome Lietuvą

Jis pridūrė, kad labai vertina Prancūzijos ir Europos Sąjungos pastangas, padedant spręsti migrantų krizę ES pasienyje, kurią organizuoja A. Lukašenkos režimas.

„Turime kalbėti apie išorinę ES sienų apsaugą. (...) Turime daug dirbti migrantų repatriacijos klausimu ir stabdyti naujus skrydžius į Baltarusiją, nes šie žmonės ten tikrai kentės, dėl vis prastėjančių oro sąlygų“, – Paryžiuje sakė G. Nausėda.

„Matome, kad šitose valstybėse (Baltarusijoje ir Ukrainoje – BNS) kaupiasi tam tikros rizikos, į kurias mes, kaip ES ir NATO partneriai, turime rasti, kaip atsakyti“, – Paryžiuje susitikęs su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu antradienį teigė Lietuvos vadovas.

Pasak jo, Rusijai telkiant karines pajėgas prie Ukrainos, kyla rizika šios šalies „teritoriniam vientisumui ir suverenitetui“.

Kalbėdamas apie migrantų krizę Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje, šalies vadovas akcentavo Minsko nepagarbą žmogaus teisėms ir būtinybę jas apginti.

„Pirmiausia, turime kalbėti apie išorinės ES sienos apsaugą. Jau nemažai padaryta ES lygiu, kad ši apsauga būtų sustiprinta. Mes tikrai jaučiame šią paramą. Mes turime dirbti migrantų repatriacijos klausimu ir stabdyti naujus skrydžius į Baltarusiją, kurie ir didina šitą pavojų, kad žmonės kentės prie ES sienos“, – pridūrė jis.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija, o lapkričio pradžioje pablogėjus situacijai, mėnesiui pasienyje įvesta ir nepaprastoji padėtis.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Lietuvos prezidentas pasidžiaugė, kad Prancūzija palaiko Lietuvą dėl Taivano atstovybės atidarymo Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt