Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.23 18:50

Trumpas paskyrė N. Haley JAV ambasadore JT

BNS 2016.11.23 18:50

JAV išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas nusprendė Pietų Karolinos gubernatorę Nikki Haley paskirti JAV ambasadore Jungtinėse Tautose (JT), trečiadienį pranešė valdžios šalyje perėmimo grupė.

Kylanti respublikonų žvaigždė sutiko su jai pateiktu pasiūlymu, anksčiau pranešė „The Washington Post“.

44 metų N. Haley, imigrantų iš Indijos duktė, yra pirmoji moteris, kurią D. Trumpas paskyrė į savo kabinetą.

Nors ji turi mažai darbo užsienio politikoje patirties, tačiau suteiks įvairovės D. Trumpo komandai po šalį suskaldžiusios nekilnojamo turto magnato rinkiminės kampanijos, per kurią jis negailėjo kritikos imigrantams ir virtinės moterų buvo apkaltintas dėl lytinio priekabiavimo.

„Gubernatorė Haley turi įrodytą reputaciją, kaip gebanti sutelkti žmones, nepriklausomai nuo jų partinės priklausomybės, kad skatintų kritišką politiką savo valstijos ir visos šalies gerovei, – sakoma D.Trumpo pranešime. – Ji įrodė esanti puiki sandorių sudarytoja, o mes kaip tik ketiname jų daug sudaryti. Ji bus puiki lyderė, atstovausianti mums pasaulio arenoje.“

Per rinkimų kampaniją griežtai kandidatą kritikavusi N. Haley vasarį yra pasakiusi, kad D.Trumpas įkūnija „viską, ko gubernatorius nenorėtų (matyti) prezidente“. Respublikonų pirminiuose rinkimuose ji palaikė senatorių Marco Rubio, o paskui parėmė senatorių Tedą Cruzą.

N. Haley paskyrimą turės tvirtinti Senatas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi