Pasaulyje

2016.11.23 17:35

Estijoje prisaikdinta nauja vyriausybė

BNS2016.11.23 17:35

Estijos parlamente trečiadienį prisaikdinti naujosios vyriausybės nariai; pagal šalies konstituciją tai reiškia, kad vyriausybė oficialiai pradėjo dirbti.

Naujajam ministrų kabinetui vadovauja Centro partijos pirmininkas Juri Ratas. Naująją valdančiąją koaliciją sudaro po penkis ministrų portfelius turinčios Centro partija, Socialdemokratų partija (SDE) ir konservatyvioji „Tėvynės“ bei „Res Publica“ sąjunga (IRL).

Pirmą kartą Estijos rusų bendruomenei, kuri sudaro daugiau kaip ketvirtadalį šalies gyventojų, reikšmingai atstovaujama vyriausybėje – trimis iš 15 ministrų postų. Naujojoje vyriausybėje taip pat dirba keturios moterys.

Vyriausybę suformavusios partijos bendrai kontroliuoja 56 iš 101 vietos parlamente: 27 vietas turi Centro partija, 15 – socialdemokratai, 14 – IRL.

Prezidentė Kersti Kaljulaid antradienį patvirtino vyriausybę.

Ji taip pat oficialiai atleido iš pareigų ankstesnę premjero Taavi Roivas vyriausybę, kurią parlamentas lapkričio 9 dieną atleido dėl „stagnacijos“ šalyje.

T. Roivas trečiadienį po pietų per susitikimą vyriausybės rūmuose perdavė įgaliojimus J. Ratas.

Vyriausybės atstovas naujienų agentūrai BNS sakė, kad T. Roivas naujajam premjerui taip pat perdavė vyriausybės kabinetus ir vyriausybės biuro komandą.

Pirmasis naujosios vyriausybės posėdis turi įvykti ketvirtadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.