Pasaulyje

2021.11.30 10:23

Lenkijos premjeras ragina NATO „pabusti“ ir atkreipti dėmesį į Rusijos bandymus destabilizuoti ES

ELTA2021.11.30 10:23

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis sako, kad NATO sąjungininkės turi „pabusti“ ir atkreipti dėmesį į Rusijos bandymus destabilizuoti regioną.

M. Morawieckis prieš antradienį vyksiantį NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą britų transliuotojui BBC sakė, kad pastarieji įvykiai rodo, jog Kremlius ir jo sąjungininkai nori „pakeisti geopolitinę sistemą“ ir suskaldyti ES. Jis kalbėjo apie Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, augančias degalų kainas ir krizę Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje.

Lenkijos premjeras teigė manąs, kad pagrindinis migrantų krizės prie jo šalies sienos kaltininkas yra Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, tačiau Kremliuje yra jo „rėmėjas ir vadovas“ – čia M. Morawieckis omenyje turėjo Rusijos lyderį Vladimirą Putiną.

„Sudėliojus visas dėlionės detales, atsiskleidžia nelabai gražus vaizdas“, – teigė jis.

Lenkijos premjeras BBC taip pat sakė, kad, nepaisant nesutarimų su ES, gandai apie galimą jo šalies išstojimą iš bloko yra perdėti. Jis taip pat paneigė įtarimus, kad jo vyriausybė pažeidžia ES įstatymus, be kita ko, tvarkydamasi su migrantų krize, abortų klausimu ir vykdydama teismų sistemos reformą. M. Morawieckis teigė, kad Lenkija yra „sveiko proto“ ES narė.

Antradienį Latvijos sostinėje Rygoje vyks NATO užsienio reikalų ministrų, įskaitant JAV valstybės sekretorių Antony‘į Blinkeną, susitikimas. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas yra apibūdinęs Rusijos karių telkimą prie Ukrainos sienų kaip „neįprastą“ ir „dėl daugelio priežasčių keliantį labai daug nerimo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt