Pasaulyje

2021.11.30 08:36

Prokuratūra buvusiam Prancūzijos premjerui Fillonui reikalauja 5 metų laisvės atėmimo bausmės

ELTA2021.11.30 08:36

Apeliaciniame procese prieš buvusį Prancūzijos ministrą pirmininką ir buvusį kandidatą į prezidentus Francois‘ą Filloną prokuratūra pareikalavo penkerių metų laisvės atėmimo bausmės, iš kurių ketverių metų lygtinai. F. Fillonas ir jo žmona „neteisėtai praturtėjo“, pirmadienį Paryžiuje pareiškė prokuroras Yvesas Micoletas.

Procesas vyksta dėl to, kad F. Fillonas įdarbino savo žmoną Penelopę asistente parlamente. Tačiau, prokuratūros nuomone, ji praktiškai nedirbo.

Buvęs konservatorių politikas pirmosios instancijos teisme dėl valstybės lėšų švaistymo buvo nuteistas penkerių metų laisvės atėmimo bausme, iš kurių treji metai skirti lygtinai. Ši byla 2017-aisiais sukėlė politinį žemės drebėjimą Prancūzijoje. Procesas baigsis trečiadienį. Kada bus paskelbtas nuosprendis, neaišku.

Svarbiausias klausimas yra, kiek darbo iš tikrųjų buvo padaryta, nes parlamento asistentams mokama alga iš valstybės lėšų, sakė prokuroras.

F. Fillonas teisme atkreipė dėmesį į tai, kad žmona skaitė jo kalbas, atstovavo jam priėmimuose ir rūšiavo laiškus. Jis pabrėžė, kad savo metu įprasta praktika buvo šeimos narius įdarbinti asistentais parlamente.

Šias pareigas ėjusi P. Fillon 1998-2013 metais uždirbo iš viso 612 000 eurų grynųjų pajamų. Tačiau, prokuratūros nuomone, ji tik vykdė „politiko žmonos visuomeninį vaidmenį“.

F. Fillonas, būdamas senatorius, 2005-2007 metais, be to, įdarbino du iš penkių bendrų vaikų. Jo žmona už patrauklią sumą papildomai dirbo pažįstamo verslininko „literatūrine patarėja“.

Tiriamosios žurnalistikos ir satyrinio žurnalo „Canard Enchaîné“ atskleista medžiaga apie sutuoktinius Fillonus atvėrė kelią netikėtai Emmanuelio Macrino pergalei 2017 metų prezidento rinkimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt