Pasaulyje

2021.11.30 07:53

JAV respublikonai Senate blokavo gynybos biudžeto priėmimą

ELTA2021.11.30 07:53

Respublikonai JAV Senate blokavo gynybos biudžeto priėmimą. Per balsavimą dėl kasmetinio Nacionalinio gynybos autorizacijos akto (NDAA) pirmadienį nepavyko surinkti reikalingos 60 balsų daugumos, praneša agentūra „Reuters“.

Demokratų daugumos lyderis Senate Chuckas Schumeris sprendimą pavadino „nepaaiškinamu ir keliančiu pasipiktinimą“. Jis apkaltino respublikonus stojant prieš ginkluotąsias pajėgas. „Tik todėl, kad keli respublikonai negavo kiekvienos nuolaidos, kurios reikalavo, jie stabdo procesą“, – kalbėjo Ch. Schumeris.

Respublikonai pareiškė balsavę „prieš“, nes demokratai nesutiko į paketą įtraukti įstatymo pataisų, įskaitant dėl privalomų sankcijų prieš „Nord Stream 2“ dujotiekį.

Senatorius Jimas Inhofe‘as, aukščiausias respublikonų atstovas Senato Ginkluotųjų pajėgų komitete, sakė, kad gynybos biudžetas galiausiai bus priimtas. „Aš ir toliau remiu šį įstatymą ir tikiuosi, kad jis netrukus bus priimtas“.

NDAA reguliuoja daugybę gynybos politikos klausimų – nuo įsigyjamų laivų skaičiaus iki atlyginimo kariams. Tai vienas iš nedaugelio projektų, kuriam pritaria abi partijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt