Pasaulyje

2021.11.29 21:01

Nausėda: ambasadoriaus ES klausimui išspręsti reikia tik geros valios

Justina Ilkevičiūtė, LRT iš Paryžiaus2021.11.29 21:01

Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau atmetęs, o prieš mėnesį paskelbęs, kad vis dėlto svarstytų buvusio krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio kandidatūrą užimti ambasadoriaus Europos Sąjungoje pareigas, viliasi, kad strigęs procesas greitai pajudės.

„Grįžtu prie trumpojo sąrašo, kuris man buvo pateiktas, ir sakau, kad esu pasirengęs rimtai svarstyti pono Raimundo Karoblio kandidatūrą šią poziciją užimti“, – prieš mėnesį sakė prezidentas, nors prieš metus valdančiųjų teiktą R. Karoblio kandidatūrą atmetė, teigdamas, kad jam reikalingas „politinis atšalimas“.

Pirmadienį į Paryžių, kur antradienį susitiks su Prancūzijos prezidentu E. Macronu, atvykęs G. Nausėda sakė nežinantis, kodėl procesas šiuo metu yra sustojęs.

„Manau, kad mūsų pasiūlymas išgirstas ir tikiuosi procesas judės toliau, nes visi puikiai suprantame – neturėti nuolatinio atstovo šiuo metu, ypač svarbioje atstovybėje – tai nėra normali situacija. Mes turime bendromis pastangomis išspręsti šitą rebusą, kuris, mano nuomone, nėra joks rebusas, jis yra išsprendžiamas, reikia tik geros valios“, – LRT sakė jis.

G. Nausėda pridūrė, kad R. Karoblio patirtis yra puikiai tinkama šiai pozicijai: „Galiu tik pasakyti tai, ką jau sakiau, ponas R. Karoblis yra patyręs diplomatas, turėjęs patirties dirbant Europos Sąjungoje. Bet dabartinėmis aplinkybėmis atkreipčiau dėmesį ir į kitą jo privalumą – tai yra geras krašto apsaugos ir NATO organizacijos vidaus išmanymas. Įvertinus šiuos aspektus, kurie šiuo metu tampa itin aktualūs, tai yra tikrai didelis pliusas šiam kandidatui.“

Prezidento patarėja Asta Skaisgirytė LRT radijui yra teigusi, kad R. Karoblis yra pasirengęs užimti šias pareigas.

„Taip, aš kalbėjausi ir kandidatas tikrai būtų nusiteikęs vykdyti šitą garbingą misiją“, – LRT RADIJUI sakė A. Skaisgirytė.

Lapkričio 15 dieną Briuselyje Užsienio reikalų taryboje lankęsis ministras Gabrielius Landsbergis LRT sakė šio klausimo plačiau nekomentuosiantis.

„Tai, kas nuo mūsų priklauso, tai mano pareiga yra sutarti tarp visų institucijų Lietuvoje, kad vienas ar kitas kandidatas yra visiems priimtinas – tai šiame procese šiandien ir esu. Laikausi principo, kad tai tyliosios derybos ir nei pozicijų, nei pavardžių aš esu linkęs neatskleisti, kai būsiu pasiruošęs, kai bus suderinta viskas, tada visuomenei pranešime“, – teigė jis.

Lietuva nuolatinio atstovo ES neturi jau metus, šiuo metu ambasadoriaus ES pareigas laikinai eina Simonas Šatūnas.

Ambasadorius Vyriausybės teikimu skiria prezidentas, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt