Pasaulyje

2021.11.29 20:26

Prancūzija nori ES ir JK susitarimo dėl neteisėtos migracijos

BNS2021.11.29 20:26

Prancūzija nori naujo Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos susitarimo dėl to, kaip spręsti neteisėtos imigracijos problemą, pirmadienį sakė prancūzų vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas.

Tai buvo pareikšta po Lamanšo sąsiauryje praeitą savaitę įvykusios nelaimės, kai bandydami jį perplaukti nuskendo 27 migrantai.

G. Darmaninas paragino pasiekti „subalansuotą“ susitarimą, pasiūlysiantį „realų sprendimą“ dėl gerai organizuotų neteisėtų žmonių gabenimo tinklų, kurie dažnai apima Prancūziją, Belgiją, Vokietiją ir kitas šalis.

G. Darmaninas pridūrė, kad Prancūzijos premjeras Jeanas Castexas antradienį parašys britų kolegai Borisui Johnsonui ir išdėstys tokio susitarimo apmatus.

Be kitų dalykų, susitarimas galėtų užtikrinti, kad suaugusiųjų nelydimi nepilnamečiai saugiai pasiektų savo šeimas Britanijoje, o ne atsiduotų kontrabandininkų malonei.

Tačiau ministras atmetė pasiūlymus, pagal kuriuos Britanija vienašališkai priverstų migrantų laivelius grįžti į Prancūziją, ir sakė, kad tai prieštarauja tarptautinei jūrų teisei ir sukeltų pavojų žmonių gyvybėms.

„Negalime sutikti su tokia praktika“, – sakė jis.

G. Darmaninas taip pat atmetė raginimus pavesti prancūzų policijai sulaikyti vandenyje jau esančius migrantų laivelius. Jis sakė, kad tai pavojingas metodas ir kad jam migrantai bet kuriuo atveju priešintųsi.

Jis paragino Britaniją sukurti teisinį kelią migrantams prašytis prieglobsčio ir tvirtino, kad atsiradus tokiam keliui žmonės nebandytų plaukti per Lamanšą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt