Pasaulyje

2021.11.29 19:45

Estijos URM vadovė: naujos ES sankcijos prieš Baltarusiją įsigalios gruodžio 2-ąją

ELTA2021.11.29 19:45

Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets pirmadienį pranešė, kad naujas ES sankcijų prieš Baltarusiją paketas įsigalios gruodžio 2-ąją.

„Penktojo sankcijų Baltarusijai paketo rengimas artėja prie pabaigos, ir jį ketinama priimti šią savaitę, - pareiškė ji portalui ERR. – Planuojama, kad tai įvyks gruodžio 2-ąją“.

Ministrė nepatikslino, kurie fiziniai ir juridiniai asmenys gali atsidurti šiame sąraše. „Šios informacijos atskleidimas pirma laiko gali sukelti nepateisinamą painiavą, - pridūrė ji. – Tai taip pat leistų šiems asmenims greitai reaguoti ir, pavyzdžiui, restruktūrizuoti aktyvus ar padaryti ką nors panašaus“.

Lapkričio 15 d. ES diplomatijos vadovas Josepas Borrelis pareiškė, kad penktasis Bendrijos sankcijų Baltarusijai paketas yra suderintas ir įsigalios artimiausiu metu.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos vadovą Aliaksandrą Lukašenką, dažnai vadinamą paskutiniu Europos diktatoriumi, tyčia skraidinant žmones iš krizių zonų, pavyzdžiui, Irako, ir stumiant juos prie ES sienos. Migrantai taip pat ne kartą skundėsi dėl nederamo Baltarusijos pareigūnų elgesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt