Pasaulyje

2021.11.29 18:44

G-7: dėl „itin užkrečiamos“ omikron atmainos reikia „skubių veiksmų“

Rūta Androšiūnaitė, BNS2021.11.29 18:44

Naujasis pandeminio koronaviruso omikron variantas yra itin užkrečiamas ir dėl jo reikia imtis „skubių veiksmų“, pirmadienį paskelbė Didžiojo septyneto (G-7) šalių sveikatos apsaugos ministrai, pagyrę Pietų Afrikos „pavyzdinį darbą“ aptinkant šią atmainą ir įspėjant dėl jos kitus.

„Pasaulinė bendrija susidūrė su naujo, pradiniu vertinimu itin užkrečiamo COVID-19 varianto grėsme ir dėl jos reikia skubių veiksmų“, – sakoma sveikatos apsaugos ministrų pareiškime, paskelbtame po neeilinio susitikimo.

Pabrėžę „galimybės gauti vakcinų užtikrinimo strateginę svarbą“, jie pažadėjo laikytis įsipareigojimų dėl vakcinų dovanojimo ir remti tyrimus bei plėtrą.

Tuo pačiu metu ministrai žada spręsti „dezinformacijos apie vakcinas“ problemą, kai kuriose pasaulio dalyse nulėmusią nenorą skiepytis.

Gruodį bus surengtas naujas susitikimas, nurodė ministrai. Jie įsipareigojo dalytis informacija apie omikron variantą su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir tarptautiniais partneriais.

Pietų Afrikos mokslininkai pranešė praėjusią savaitę aptikę naują koronaviruso variantą su daug mutacijų.

Atradus omikron variantą, visame pasaulyje skubama riboti keliones.

Vis daugiau šalių, įskaitant Didžiąją Britaniją, Indoneziją, Kuveitą, Nyderlandus, Katarą, Saudo Arabiją, Indoneziją ir JAV, įveda kelionių suvaržymus pietinei Afrikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt