Pasaulyje

2021.11.29 17:34

Kurdistano regiono premjeras: Baltarusija apgavo migrantus, norėdama pasiekti politinių tikslų

LRT.lt, BNS2021.11.29 17:34

Kurdistano regiono ministras pirmininkas Masrouzas Barzani duodamas interviu „Sky News Arabia“ teigė, kad Baltarusijos autoritaras Aliaksandras Lukašenka pasienyje įstrigusius migrantus naudoja „politiniams tikslams“ pasiekti.

Kurdistano regiono premjeras atkreipė dėmesį, kad migrantai sumokėjo kontrabandininkams tūkstančius dolerių, kad jie galėtų vykti į Baltarusiją, kurioje vėliau buvo išnaudoti Baltarusijos režimo ir taip panaudoti spaudžiant Europos Sąjungą.

„Tie, kurie važiavo į Baltarusiją, ten nevyko, nes čia nerado darbo. Jie ten nuvyko, nes buvo apgauti kontrabandininkų ir dabar jie ten naudojami politiniams tikslams“, – kalbėjo M. Barzani.

„Mane labai liūdina jų humanitarinė padėtis“, – pridūrė jis ir pakartojo, kad Kurdistano regionas yra pasirengęs bendradarbiauti su Irako Vyriausybe, kad juos grąžintų namo.

„Šimtai jų jau gavo mūsų pagalbą grįžti namo“, – aiškino Kurdistano premjeras.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Baltarusija tokius kaltinimus neigia ir kritikuoja migrantų neįsileidžiančias ES nares – Lietuvą, Latviją ir Lenkiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt