Pasaulyje

2021.11.29 16:59

Lenkijos prezidentas Duda: mes galime susidurti su situacija, kuomet migrantai keliaus per Rusiją

ELTA2021.11.29 16:59

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda neatmeta, kad gali atsirasti migracijos maršrutas iš Afganistano per Rusiją į Europą.

Jis tai pareiškė pirmadienį per spaudos konferenciją Budapešte, kurioje taip pat dalyvavo jo kolegos iš Višegrado grupės šalių, atsakydamas į žurnalistų klausimą apie tokį potencialų maršrutą.

„Toks pavojus gresia“, – pabrėžė Lenkijos vadovas. „Mes galime susidurti su situacija, kai žmonės iš Afganistano eis per sausumos sienas, per Rusiją. Tikiuosi, kad tokios situacijos nebus“, – pridūrė A. Duda, reikšdamas viltį, jog Rusijos valdžia „neleis, kad susiklostytų tokia krizinė situacija“.

„Tačiau tokia grėsmė visiškai reali“, – konstatavo Lenkijos valstybės vadovas.

Komentuodamas migracijos krizę Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje, A. Duda vėl pabrėžė, kad šiuos įvykius suplanavo Baltarusijos režimas. „Migrantai, kurie ten yra ir pastarosiomis savaitėmis kelis kartus šturmavo Lenkijos sieną, atskrido į Baltarusiją lėktuvais, – sakė jis. – Jie atvyko legaliai, jie turi turistų statusą“.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos vadovą Aliaksandrą Lukašenką, dažnai vadinamą paskutiniu Europos diktatoriumi, tyčia skraidinant žmones iš krizių zonų, pavyzdžiui, Irako, ir stumiant juos prie ES sienos. Migrantai taip pat ne kartą skundėsi dėl netinkamo Baltarusijos pareigūnų elgesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt