Pasaulyje

2021.11.29 16:28

Ukrainos URM vadovas Kuleba: Rusija nenori kalbėtis dėl įtampos mažinimo

LRT.lt2021.11.29 16:28

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį teigė, kad jo šalis bandė su Rusija kalbėtis, naudodamasi „Normandijos ketverto“ formatu, dėl galimos karinės įtampos mažinimo, tačiau Maskva neatsiliepė.

Jis pridūrė, kad Rusijos pareigūnai, įskaitant ir jos prezidentą Vladimirą Putiną ir užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą, neišreiškė noro šnekėtis su Ukraina ir spręsti įtemptos situacijos regione.

„Ukraina neplanuoja jokių karinių veiksmų Donbase. Mes ieškome diplomatinių ir politinių sprendimų, norėdami išspręsti šią situaciją. Mes raginame Rusiją taikiai išspręsti padėtį“, – specialioje spaudos konferencijoje užsienio žiniasklaidai aiškino Ukrainos URM vadovas.

„Rusija dabar mato galimybę. (...) V. Putinas mano, kad dabar gali būti geras laikas pakeisti galios santykį. Reikia demotyvuoti Rusiją ir neleisti jai imtis agresyvesnių veiksmų“, – sakė D. Kuleba.

D. Kuleba paragino Vakarų partnerius imtis 3 Rusijos agresijos atgrasymo punktų, įskaitant politinį, ekonominį ir saugumo punktus.

„Ukrainos atžvilgiu dar prisidėti gali Rusijos propagandos ir dezinformacijos užkardymas“, – kalbėjo Ukrainos diplomatijos vadovas.

„Geriau veikti dabar, o ne vėliau“, – aiškino D. Kuleba.

D. Kuleba sako, kad šalies Vyriausybė labai rimtai žvelgia ir į pranešimus dėl galimo „valstybės perversmo“.

Spaudos konferencijoje jis tikino, kad karas su Rusija vyksta „įvairiose srityse“.

„Konfliktas su Rusija vyksta įvairiose srityse, ir jis turėtų būti sekamas atidžiai“, – aiškino Ukrainos URM vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt