Pasaulyje

2016.11.23 09:41

Atogrąžų audra „Otto“ sustiprėjo iki uragano ir pareikalavo 3 žmonių gyvybių

BNS2016.11.23 09:41

Centrinėje Amerikoje siautėjanti atogrąžų audra „Otto“ antradienį sustiprėjo iki uragano ir Panamoje nusinešė tris gyvybes, o Kosta Rikos ir Nikaragvos pakrantėse pradėta evakuacija.

2016 metais Atlanto vandenyno regione „Otto“ yra jau septintasis uraganas. Jis slenka vakarų kryptimi, o jo nešamo vėjo gūsiai siekia 120 km per valandą, nurodė JAV Nacionalinis uraganų stebėjimo centras (NHC).

Manoma, kad uraganas dar stiprės iki priartės prie Kosta Rikos ir Nikaragvos krantų prieš pasiekdamas sausumą, nurodė NHC.

Šiuo metu uragano stiprumo vėjai siautėja apie 16 km spinduliu nuo jo centro.

„Otto“ atneštos liūtys „greičiausiai sukels gyvybei pavojų keliančių potvynių ir purvo nuošliaužų“, o palei Panamos, Kosta Rikos ir Nikaragvos krantus gali susidaryti „pavojų gyvybei keliančios bangavimo ir paviršinių srovių sąlygos“, perspėjo NHC.

Panamoje kilus liūtims dėl purvo nuošliaužų žuvo du žmonės, o dar vienas mirė ant jo užvirtus medžiui, naujienų agentūrai AFP sakė Nacionalinės civilinės saugos tarnybos vadovas Jose Donderisas.

Sostinės vakarinėje dalyje nuo purvo nuošliaužų nukentėjo devyni žmonės. „Septyni buvo išgelbėti, tačiau, deja, buvo rasti du žuvę asmenys“, – sakė jis.

Trečioji auka buvo berniukas, automobilyje netoli vienos sostinės mokyklos laukęs savo mamos, kai ant šio užvirto medis, nurodė J. Donderisas. Moteris nenukentėjo.

Šalies pareigūnai nurodė uždaryti visas mokyklas. Valstybės tarnautojams liepta palikti savo biurus anksti trečiadienį.

Vyksta evakuacija

Tuo tarpu kaimyninėje Kosta Rikoje antradienį prasidėjo daugiau kaip 4 tūkst. žmonių, gyvenančių retai apgyvendintoje šiaurinėje Karibų jūros pakrantės dalyje, evakuacija, kad būtų išvengta aukų.

„Neleisime, kad žmonėms pasiliktų pavojingose vietose ir kad prarastume žmonių gyvybių“, – per spaudos konferenciją sakė šalies prezidentas Luisas Guillermo Solisas.

Visgi šis įsakymas nebuvo taikomas pagrindiniam Kosta Rikos uostamiesčiui Limono, esančio pietinėje Karibų jūros pakrantėje. Šį miestą, kuriame gyvena apie 60 tūkst. žmonių, uraganas veikiausiai pasieks trečiadienį.

Skurdžiausioje Centrinės Amerikos šalyje Nikaragvoje taip pat išleistas nacionalinis įspėjimas apie uraganą bei duotas įsakymas pradėti gyventojų evakuaciją iš pakrantės.

Nikaragvos nacionalinės nelaimių prevencijos agentūros SINAPRED direktorius Guillermo Gonzalezas sakė, kad karinio jūrų laivyno laivai evakuos žmones iš Mažosios Kukurūzų salos, populiarios Karibų jūros turistinės vietovės, į prieglaudas didesnėje Kukurūzų saloje.

Civiliniams Nikaragvos laivams, esantiems jūroje buvo nurodyta grįžti į uostą.

Manoma, kad audra praslinks ketvirtadienį šalia žemyninėje dalyje įsikūrusios sostinės Managvos.

Remiantis orų prognozėmis, „Otto“ turėtų silpnėdamas slinkti per Centrinės Amerikos sąsmauką ir penktadienį pasiekti Ramųjį vandenyną.

Ši Atlanto regiono audra yra gana vėlyva. Paprastai uraganų sezonas ten tęsiasi nuo birželio iki lapkričio pabaigos. Kosta Rika nėra patyrusi tiesioginio uragano smūgio nuo 1951 metų.

Pastarąjį kartą regione siautėjo uraganas „Matthew“, kuris spalio pradžioje smogė pietinei Haičio daliai, nusinešė 546 žmonių gyvybes, o apie 175 tūkst. asmenų prarado savo namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt