Pasaulyje

2021.11.29 09:54

Sakartvelo eksprezidentas Saakašvilis atvežtas į Tbilisio teismą

BNS2021.11.29 09:54

Sakartvelo eksprezidentas Michailas Saakašvilis, lydimas konvojaus pareigūnų, iš karinės ligoninės Goryje atvežtas į Tbilisio miesto teismą, kur turi būti nagrinėjama jam iškelta byla dėl 2007 metų lapkričio 7-ąją vykusio mitingo išvaikymo jėga ir televizijos kompanijos „Imedi“ užgrobimo tą pačią dieną, pranešė šalies žiniasklaida. 

Teismo procesas turėtų prasidėti po maždaug valandos. Teismo kieme budi policijos pareigūnai, už maždaug 200 metrų nuo teismo rūmų stovi autobusai su specialiųjų pajėgų nariais, taip pat dvi vandens patrankos.

M. Saakašvilio šalininkai jau renkasi prie teismo pastato.

Anksčiau eksprezidentas pareiškė, kad visos jam iškeltos baudžiamosios bylos – sufabrikuotos, ir jo atžvilgiu vykdomas politinis persekiojimas.

Ukrainos pilietybę turintis M. Saakašvilis į Sakartvelą slapta sugrįžo rugsėjo 29 dieną. Spalio 1-ąją jis buvo sulaikytas Tbilisyje ir nuvežtas į kalėjimą Rustavyje, kur paskelbė bado streiką.

Lapkričio 8-ąją jis buvo perkeltas į kalėjimo ligoninę Tbilisyje, o lapkričio 20-ąją pervežtas į karinę ligoninę Gorio mieste, kur nutraukė 50 dienų trukusį bado streiką.

Sakartvele M. Saakašviliui iškeltos kelios baudžiamosios bylos. Eksprezidentas savo sulaikymą vadina neteisėtu, o jam pateiktus kaltinimus – sufabrikuotais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt