Pasaulyje

2021.11.29 06:35

Naujausia informacija. PSO perspėja, kad omikron atmainos keliama rizika yra „labai didelė“

atnaujinta 19.41
BNS, ELTA2021.11.29 06:35

Naujoji koronaviruso atmaina omikron visame pasaulyje kelia „labai didelę“ riziką, pirmadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir kartu pabrėžė, kad lieka neaiškumų dėl šios atmainos užkrečiamumo ir pavojingumo.

„Jei įvyks dar viena, šįkart omikron sukelta COVID-19 banga, pasekmės gali būti sunkios“, – teigiama PSO pranešime ir priduriama, kad „kol kas negauta pranešimų apie su omikron susijusias mirtis“.

Naujai aptikta COVID-19 omikron atmaina šią savaitę gali paskatinti koronaviruso atvejų skaičiaus augimą Pietų Afrikos Respublikoje, dėl jos infekcijos atvejų skaičius gali patrigubėti, pirmadienį perspėjo vyriausiasis šalies epidemiologas.

„Mano skaičiavimais, iki savaitės pabaigos per dieną registruosime daugiau kaip 10 tūkst. atvejų“, – sakė daktaras Salimas Abdoolas Karimas sveikatos apsaugos ministerijos surengtoje spaudos konferencijoje.

Sekmadienį sveikatos stebėtojai pranešė apie daugiau kaip 2 800 užsikrėtimo atvejų, palyginti su ankstesnę savaitę fiksuotais vidutiniškai 500 atvejų per dieną ir 275 atvejais – dar savaite anksčiau.

PAR mokslininkai ketvirtadienį paskelbė apie naują labai mutavusią COVID-19 atmainą ir konstatavo, kad dėl jos staiga išaugo infekcijų skaičius labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusioje Afrikos šalyje.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) omikron atmainą pavadino keliančia susirūpinimą ir vis dar vertina jos virulentiškumą, nors ekspertai sutaria, kad ji gali būti labai užkrečiama.

Taip pat nerimaujama, kad omikron atmaina gali būti atsparesnė tam tikriems antikūnams, nors jos paveikiamumas vakcinomis vis dar vertinamas.Jos sukeliamos ligos sunkumas dar nenustatytas, nors pirminiai duomenys rodo, kad simptomai yra palyginti lengvi.

„Net jei omikron nėra kliniškai blogesnis, ir tikrai atskiri epizodai dar nekelia jokių įspėjamųjų ženklų... greičiausiai matysime (didėjantį atvejų skaičių) dėl greito plitimo“, – sakė S. A. Karimas.

Dešimtys šalių įvedė draudimus keliauti į Pietų Afriką ir jos kaimynes, siekdamos užkirsti kelią omikron atmainai, nors ji jau aptikta mažiausiai 11 kitų valstybių.

Dėl naujosios omikron atmainos Japonija stabdo užsieniečių atvykimą į šalį

Japonija grąžins griežtas sienų kontrolės priemones ir uždraus visiems naujiems užsieniečiams atvykti į šalį dėl naujo pandeminio koronaviruso omikron varianto plitimo grėsmės, pirmadienį paskelbė ministras pirmininkas Fumio Kishida.

„Uždrausime užsieniečių iš viso pasaulio (naujus) atvykimus, pradedant nuo lapkričio 30 dienos“, – žurnalistams sakė F. Kishida.

Šis sprendimas atšaukia prieš kelias savaites įvestą sušvelninimą, leidusį į Japoniją atvykti kai kuriems asmenims, keliaujantiems verslo reikalais, ir studentams.

Nuo COVID-19 pandemijos pradžios Japonijos sienos buvo beveik visiškai uždarytos į šalį naujai norintiems atvykti užsieniečiams. Vienu metu į Japoniją negalėjo sugrįžti netgi leidimą gyventi šalyje turintys užsieniečiai.

Lapkričio pradžioje vyriausybė paskelbė leisianti kai kuriuos trumpalaikius verslo vizitus, taip pat atvykti studentams ir kitiems vizas turintiems asmenims, bet turistinių kelionių draudimas liko galioti.

Kaip praneša vietos žiniasklaida, apie 370 tūkst. vizas turinčių žmonių, norinčių atvykti į Japoniją, bus įleidžiami palaipsniui.

Tokijas jau penktadienį pranešė, kad žmonės iš šešių pietinių Afrikos šalių, turintys leidimą atvykti į Japoniją, atvykę privalės 10 dienų karantinuotis vyriausybės nurodytose įstaigose. Nuo savaitgalio šios priemonės taikomos iš viso devynioms šalims: Pietų Afrikai, Namibijai, Lesotui, Esvatiniui, Zimbabvei, Botsvanai, Zambijai, Malaviui ir Mozambikui.

F. Kishida pirmadienį sakė, kad tolesnės karantino priemonės bus taikomos atvykėliams iš dar 14 šalių ir regionų, kur buvo aptikta užsikrėtimo omikron varianto virusu atvejų, bet išsamesnių detalių nepateikė.

Premjeras nurodė, kad Japonija yra „stipresnėje pozicijoje prieš omikron variantą negu kitos šalys“, atkreipęs dėmesį į savanorišką kaukių dėvėjimą ir užsikrėtimo riziką galinčios kelti veiklos vengimą.

Japonijoje nuo pandemijos pradžios mirė tik kiek daugiau negu 18,3 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių ir nebuvo skelbiama visuotinio uždarymo. Po lėto starto skiepijimo programa šalyje įsibėgėjo, ir dabar jau visiškai vakcinuoti 76,5 proc. Japonijos gyventojų.

Japonijoje iki šiol neaptikta nė vieno užsikrėtimo omikron varianto patogenu, bet Nacionalinis užkrečiamųjų ligų institutas tiria, kokios atmainos koronavirusu užsikrėtęs vienas neseniai iš Namibijos atvykęs asmuo, kuriam buvo patvirtinta COVID-19.

Atnaujinta 19.40

JK išplėtė skiepijimo stiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze programos apimtis

Jungtinėje Karalystėje visi pilnamečiai asmenys galės pasiskiepyti stiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze, pirmadienį pranešė vyriausybei patariantis ekspertų komitetas, augant nerimui dėl naujosios pandeminio koronaviruso atmainos plitimo.

Šis žingsnis, kuriam pritarė sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas, žengtas vyriausybei pareiškus, kad reikia greitai reaguoti į naująją Pietų Afrikoje nustatytą viruso atmainą.

„Mes patariame išplėsti skiepijimo stiprinamąja doze programą, įtraukiant 18–39 metų suaugusius gyventojus“, – pranešė Jungtinio vakcinacijos ir imunizacijos komiteto (JCVI) pirmininkas profesorius Wei Shen Limas (Vei Šen Limas).

Iki šiol stiprinamąja vakcinos doze buvo skiepijami 40 metų ir vyresni gyventojai, praėjus ne mažiau nei šešiems mėnesiams po antrosios skiepo dozės.

Tačiau šis laikotarpis dabar bus sutrumpintas iki trijų mėnesių, kartu programa bus išplėsta įtraukiant visus pilnamečius asmenis, bet pirmenybė bus teikiama vyresnio amžiaus žmonėms.

Nuo praėjusios savaitės Londonas uždraudė keliones iš 10 pietinių Afrikos šalių, įskaitant Pietų Afrikos Respubliką, siekdamas suvaldyti omikron atmainos plitimą.

Be to, buvo sugrąžintas privalomas testavimasis keliautojams, privalomas kaukių dėvėjimas parduotuvėse ir viešajame transporte Anglijoje, taip pat reikalavimas izoliuotis po kontakto su užsikrėtusiuoju.

JCVI pritarė vyriausybės pasiūlymui išplėsti skiepijimą „Moderna“ arba „Pfizer-BioNTech“ vakcinų trečiąja doze, kad per trumpesnį laiką būtų paskiepijama kuo daugiau žmonių.

Britanija yra viena iš kelių šalių, kurios paskelbė nustačiusios naujos COVID-19 atmainos atvejų savo teritorijoje. Apie naujus atvejus taip pat pranešė Vokietija, Italija ir Nyderlandai.

Pirmadienį Škotijoje buvo nustatyti šeši užsikrėtimo naujuoju omikron variantu atvejai, du iš jų didžiausiame Glazgo mieste. Dar penki atvejai buvo patvirtinti Anglijoje, sakė S. Javidas parlamente.

„Mes manome, kad artimiausiomis dienomis šių atvejų daugės“, – pridūrė jis.

„Vakcinų ir viruso lenktynėse naujoji viruso atmaina virusui davė papildomas kojas“, – sakė jis parlamentarams.

Atnaujinta 19.07

Kilus susirūpinimui dėl omikron atmainos Australija stabdo sienų atvėrimą

Australija pirmadienį staiga sustabdė planus atverti tarptautines sienas kvalifikuotiems darbuotojams ir studentams, kilus susirūpinimui dėl pandeminio koronaviruso omikron varianto.

Po skubaus pasitarimo ministras pirmininkas Scottas Morrisonas (Skotas Morisonas) sakė, kad labai reklamuotas sienų atvėrimas gruodžio 1-ąją atidedamas mažiausiai dviem savaitėms.

Australijos sienos daugumai šios šalies pilietybės neturinčių asmenų yra uždarytos jau daugiau kaip metus ir aštuonis mėnesius, todėl šalyje trūksta darbo jėgos, smarkiai nukentėjo gyvybiškai svarbi turizmo industrija.

S. Morrisonas atidėjimą pavadino „būtinu ir laikinu sprendimu“, priimtu remiantis medikų rekomendacijomis.

Australijoje jau išaiškinti penki užsikrėtimo omikron atmaina atvejai.

„Ši laikina pauzė sudarys sąlygas Australijai surinkti informaciją, reikalingą mums norint geriau suprasti omikron variantą“, – sakė jis.

S. Morrisonas paminėjo naujai kilusį susirūpinimą dėl „skiepų veiksmingumo, ligos diapazono, įskaitant tai, ar jos simptomai galėtų būti švelnesni, ir užkrečiamumo“.

Planas gruodžio 1-ąją atverti sieną lankytojams iš Japonijos ir Pietų Korėjos dabar taip pat sustabdytas.

Atnaujinta 18.57

Ispanijoje patvirtintas pirmas užsikrėtimo koronaviruso omikron atmaina atvejis

Viena Madrido ligoninė pirmadienį pranešė aptikusi pirmąjį Ispanijoje naujos koronaviruso omikron atmainos atvejį.

Ji nustatyta vyrui, kuris neseniai lankėsi Pietų Afrikoje.

„Madrido Gregorio Maranono ligoninės mikrobiologijos tarnyba praneša apie pirmojo omikron varianto atvejo patvirtinimą Ispanijoje“, – tviteryje paskelbė ligoninė.

Atnaujinta 17.09

Nyderlanduose omikron atmaina užsikrėtusių keleivių iš PAR skaičius padidėjo iki 14

Nyderlandų sveikatos apsaugos tarnybos išaiškino dar vieną užsikrėtimo koronaviruso omikron atmaina atvejį tarp keleivių iš Pietų Afrikos, tad bendras tokių atvejų skaičius padidėjo iki 14, pirmadienį paskelbė sveikatos apsaugos ministras.

„Naudojantis sekoskaita dabar patvirtinta, kad 14 žmonių... [užsikrėtę] omikron variantu“, – laiške parlamentui nurodė ministras Hugo de Jonge.

Tikrinti, ar keleiviai gali būti užsikrėtę naujojo varianto koronavirusu, buvo pradėta po to, kai tarp 624 keleivių, penktadienį dviem lėktuvais atskridusių į Amsterdamą iš Pietų Afrikos, buvo nustatytas 61 koronavirusinės infekcijos atvejis.

Atnaujinta 14.01

Latvijoje – 315 naujų COVID-19 atvejų, mirė devyni žmonės

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 3 872 testus patvirtinta 315 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė devyni anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 488 naujų užsikrėtimo atvejų ir 16 pacientų mirtį.

Dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per parą sumažėjo nuo 637,7 iki 632 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 189 yra nepasiskiepiję ar nebaigę vakcinavimo kurso. Tarp naujausių COVID-19 aukų nepasiskiepiję ar nevisiškai pasiskiepiję buvo šeši žmonės.

Latvijoje iki šiol patvirtinta iš viso 252 728 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 4 155 užsikrėtusieji mirė.

Iki šiol 62,66 proc. Latvijos gyventojų baigė vakcinavimo kursą. Pastiprinamąją dozę gavo 5,42 proc. gyventojų.

Atnaujinta 13.20

Lenkijoje – 13 115 naujų COVID-19 atvejų, mirė 18 pacientų

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyta 13 115 naujų koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat užregistruota 18 anksčiau užsikrėtusių žmonių mirtis, pirmadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną skelbta apie 26 182 naujus COVID-19 atvejus ir 378 pacientų mirtį.

Pirmadienio duomenimis, šalies ligoninėse gydomas 20 521 COVID-19 pacientas, iš kurių 1 820 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios patvirtintas 3 520 961 užsikrėtimo koronavirusu atvejis, 83 055 užsikrėtę žmonės mirė.

Ministerija taip pat pranešė, kad nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgęs koronavirusine infekcija pasveiko 3 022 771 žmogus, iš jų 22 459 – per pastarąją parą.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę daugiau kaip 20,8 mln. gyventojų, o visą pirminį vakcinavimo kursą baigė daugiau kaip 20,4 mln. žmonių. Daugiau kaip 252 tūkst. žmonių yra gavę trečią vakcinos dozę

Atnaujinta 13.05

Įtariama, kad COVID-19 protrūkį Portugalijos futbolo klube sukėlė omikron atmaina

Lisabonos futbolo klube „Belenenses“ nustatyti 13-a koronavirusinės infekcijos atvejų tikriausiai susiję su pandeminio koronaviruso naująja omikron atmaina, pirmadienį paskelbė Portugalijos nacionalinis sveikatos institutas.

Nors praėjusį savaitgalį vykusios Portugalijos aukščiausios futbolo lygos rungtynės tarp „Belenenses“ ir kito Lisabonos klubo „Benfica“ nebuvo atidėtos, teisėjui antrojo kėlinio metu teko jas nutraukti, aikštėje belikus šešiems „Belenenses“ žaidėjams.

Jei bus patvirtinta, kad žaidėjai užsikrėtė naujos atmainos koronavirusu, tai bus pirmieji omikron atvejai, nustatyti Portugalijoje.

Portugalijos nacionalinis sveikatos institutas pridūrė, kad vienas iš „Belenenses“ žaidėjų neseniai lankėsi Pietų Afrikoje, kur anksčiau šį mėnesį pirmąkart buvo aptikta ši COVID-19 sukeliančio koronaviruso atmaina.

Dešimtys valstybių nuo Europos iki Azijos sustabdė skrydžius iš Pietų Afrikos Respublikos ir jos kaimynių, kai Pietų Afrikos mokslininkai lapkričio 25 dieną paskelbė apie naująją atmainą.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) naujajai atmainai suteikė graikiškos omikron raidės pavadinimą ir pripažino ją keliančia susirūpinimą.

PSO nurodė, kad „dar neaišku“, ar omikron lengviau perduodamas nuo vieno žmogaus kitam, taip pat ar šio varianto infekcija sukelia sunkesnių susirgimų negu ankstesnės atmainos.

Portugalijos aukščiausios futbolo lygos pareigūnai sekmadienį susitiko aptarti farsu virtusių rungtynių tarp „Belenenses“ ir „Benfica“, kurias per antrą kėlinį teko nutraukti.

„Belenenses“ dėl COVID-19 protrūkio į šias šeštadienį vykusias rungtynes surinko vos devynis žaidėjus, iš kurių du – vartininkai.

Vienam „Belenenses“ vartininkų teko užimti aikštės žaidėjo poziciją. Po pirmojo kėlinio „Benfica“ pirmavo 7:0. Praėjus trims antrojo kėlinio minutėms teisėjas buvo priverstas mačą nutraukti, nes aikštėje beliko šeši „Belenenses“ žaidėjai, vienam iš futbolininkų patyrus traumą.

Atnaujinta 11.30

Estijoje – 311 naujų COVID-19 atvejų, mirė septyni užsikrėtusieji

Estijoje per praėjusią parą atlikus 3 999 testus nustatyti 311 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, taip pat mirė septyni anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną skelbta apie 389 naujus COVID-19 atvejus ir dviejų pacientų mirtį.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 206 žmonės nėra visiškai pasiskiepiję, kiti 105 – baigę vakcinavimo kursą.

Pirmadienio duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 306 pacientai, iš jų 37 – intensyviosios terapijos skyriuose, įskaitant 24, kuriems reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinta 221 860 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 1 798 užsikrėtę žmonės mirė, 201 315 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 826 835 žmonės – 72,22 proc. suaugusių arba 62,16 proc. visų šalies gyventojų. Visą vakcinavimo kursą baigė 786 798 žmonės – 59,15 proc. visų šalies gyventojų.

Atnaujinta 11.09

Rusijoje – per 33,8 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė 1 209 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta 33 860 naujų COVID-19 atvejų, taip pat mirė 1 209 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo pirmadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo nustatyti 33 548 nauji COVID-19 atvejai ir mirė 1 224 anksčiau užsikrėtę žmonės.

Maskvoje per pastarąją parą patvirtinti 3 434 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, o antrame pagal dydį Rusijos mieste Sankt Peterburge jų buvo 2 181.

Sostinėje per pastarąją parą mirė 93, o Sankt Peterburge – 66 COVID-19 pacientai.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruoti iš viso 9 604 233 COVID-19 atvejai, 273 964 užsikrėtę žmonės mirė. Persirgę koronavirusine infekcija šalyje pasveiko 8 295 811 pacientų, iš jų 27 700 – per praėjusią parą.

Tarptautinių stebėtojų manymu, tikrasis COVID-19 atvejų skaičius šalyje gali būti didesnis, nei skelbiama oficialioje statistikoje.

Atnaujinta 07.49

G7 ministrai rengia skubų susitikimą dėl pasaulyje plintančios omikron atmainos

Didžiojo septyneto (G7) valstybių sveikatos apsaugos ministrai pirmadienį rengia skubų susitikimą dėl naujos COVID-19 omikron atmainos, plintančios pasaulyje ir verčiančios uždaryti sienas, o ekspertai stengiasi suprasti, ką šis variantas reiškia kovai su pandemija.

Susitikimą sušaukė G7 pirmininkaujanti Jungtinė Karalystė, viena iš šalių, kuriose nuolat daugėja smarkiai mutavusios naujos atmainos atvejų.

Pietų Afrikoje pirmą kartą aptikta omikron atmaina – naujas iššūkis pasaulinėms pastangoms kovoti su pandemija. Kelios šalys jau atnaujino apribojimus, kurie, kaip daugelis tikėjosi, turėjo likti praeityje.

„Žinome, kad dabar lenktyniaujame su laiku“, – sakė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen. Ji pridūrė, kad vakcinų gamintojams reikia dviejų ar trijų savaičių, kad „susidarytų išsamus vaizdas apie mutacijų savybes.“

Jau nemažai šalių nustatė kelionių apribojimus pietų Afrikai, tarp jų – pagrindinis kelionių centras Kataras, taip pat JAV, JK, Indonezija, Saudo Arabija, Kuveitas ir Nyderlandai.

Angola tapo pirmąja pietų Afrikos šalimi, sustabdžiusia visus skrydžius iš savo regioninių kaimynių Mozambiko, Namibijos ir Pietų Afrikos Respublikos.

PAR prezidentas Cyrilas Ramaphosa sekmadienį paragino šalis atšaukti kelionių draudimus, „kol mūsų ekonomikai nepadaryta dar didesnė žala“.

Malavio prezidentas Lazarus Chakwera apkaltino Vakarų šalis „afrofobija“ dėl to, kad jos uždarė savo sienas.

Pasaulio sveikatos organizacijos Afrikoje vadovė taip pat paragino šalis vadovautis mokslo žiniomis, o ne įvesti skrydžių draudimus, siekiant suvaldyti naująją COVID-19 atmainą.

„Omikron atmaina dabar aptikta keliuose pasaulio regionuose, todėl kelionių draudimai, nukreipti prieš Afriką, pažeidžia pasaulinį solidarumą“, – sakė PSO regiono direktorė Matshidiso Moeti.

Ukrainoje – 5,8 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 297 pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 5 804 nauji COVID-19 atvejai, taip pat mirė 297 anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 7 483 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus ir 400 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą šalyje hospitalizuoti 2 082 COVID-19 pacientai, 10 477 šia infekcija persirgę žmonės pasveiko, platformoje „Telegram“ paskelbė ministerija.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti 3 427 827 užsikrėtimo atvejai, 85 414 užsikrėtusių žmonių mirė, 2 920 714 – pasveiko.

Nuo vakcinavimo kampanijos pradžios maždaug 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje mažiausiai vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę gavo daugiau kaip 13,32 mln. žmonių, o vakcinavimo kursą užbaigusių gyventojų skaičius artėja prie 11 milijonų.

Kanada patvirtino pirmuosius omikron atmainos atvejus

Kanada sekmadienį paskelbė nustačiusi pirmuosius užsikrėtimo naujos omikron atmainos koronavirusu atvejus dviem asmenims, neseniai pabuvojusiems Nigerijoje.

Abu pacientai yra izoliuoti, o sveikatos apsaugos tarnybos stengiasi atsekti jų galimus kontaktus, nurodė federalinės vyriausybėse ir Ontarijo provincijos pareigūnai.

„Šiandien buvau informuotas Kanados visuomenės sveikatos agentūros, kad COVID-19 atvejų testavimas ir stebėsena patvirtino du [užsikrėtimo] susirūpinimą keliančiu omikron varianto [virusu] Ontarijuje“, – sakoma sveikatos apsaugos ministro Jeano-Yves'o Duclos pranešime.

„Tęsiant stebėseną ir testavimą prognozuojama, kad Kanadoje bus aptikta kitų šio varianto atvejų“, – pridūrė jis.

Ontarijo vyriausybė patvirtino, kad abu atvejai nustatyti sostinėje Otavoje.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) praeitą savaitę paskelbė omikron „susirūpinimą keliančiu variantu“. Daugelis šalių šiuo metu riboja susisiekimą su pietinėmis Afrikos šalimis, kur naujoji koronaviruso atmaina buvo pirmąkart aptikta, ir imasi tolesnių atsargumo priemonių.

PSO nurodė, kad gali praeiti kelios savaitės, kol bus nustatyta, ar omikron variantas pasižymi reikšmingai pakitusiu užkrečiamumu, taip pat kokia yra jo sąveika su esamoms vakcinoms nuo COVID-19, testavimo ir gydymo priemonėmis.

Penktadienį Kanada uždraudė keliones iš septynių Afrikos šalių, tvyrant susirūpinimui dėl naujos koronaviruso atmainos, bet Nigerija nėra viena iš šių valstybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt