Pasaulyje

2021.11.28 08:32

Naujausia informacija. Nyderlanduose tarp keleivių iš PAR nustatyta 13 COVID-19 omikron varianto atvejų

atnaujinta 17.33
ELTA, BNS2021.11.28 08:32

Nyderlandų sveikatos apsaugos tarnybos sekmadienį pranešė, kad tarp 61 karantinuoto keleivio, anksčiau šią savaitę atvykusio iš Pietų Afrikos ir, kaip patvirtinta po atvykimo atliktais testais, užsikrėtusio koronavirusine infekcija, nustatyta mažiausiai 13 užsikrėtimo naujuoju omikron variantu atvejų.

„Omikron variantas kol kas buvo nustatytas 13-oje iš mėginių, kurių testavimo [dėl COVID-19] rezultatas buvo teigiamas. Tyrimas dar nebaigtas. Gali būti ir daugiau testuotų mėginių, kuriuose gali būti rasta naujoji atmaina“, – nurodoma Nacionalinio visuomenės sveikatos instituto (RIVM) paskelbtame pranešime.

Tikrinti, ar keleiviai gali būti užsikrėtę naujojo varianto koronavirusu, buvo pradėta po to, kai tarp 600 keleivių, penktadienį dviem lėktuvais atskridusių į Amsterdamą iš Pietų Afrikos, buvo nustatytas 61 koronavirusinės infekcijos atvejis.

Sveikatos apsaugos ministras Hugo de Jonge iš pietinės Afrikos dalies grįžtančių žmonių paprašė „kuo skubiau“ pasitikrinti dėl COVID-19.

„Nyderlanduose gali būti daugiau atvejų – tai nėra neįmanoma“, – pareiškė jis reporteriams.

„Taip, mes esame susirūpinę. Bet dar nežinome, kiek.“

Keleiviai, kuriems patvirtinta koronavirusinė infekcija, karantinuoti viešbutyje netoli Amsterdamo Schipholio oro uosto.

Atnaujinta 17.33

Šveicarai referendume pritarė COVID-19 įstatymui

Sekmadienį Šveicarijoje įvyko referendumas dėl COVID-19 įstatymo. Balsavimas vyko po kampanijos, kuriai buvo būdingas precedento neturėjęs priešiškumas šalyje, garsėjančiose savo kompromisų kultūra.

Kaip ir daugumoje kitų Europos šalių turtingoje Alpių šalyje auga pasipiktinimas dėl apribojimų, kuriais siekiama suvaldyti pandemiją ir padidinti spaudimą žmonėms skiepytis. Tačiau šį kartą Šveicarijoje, kur referendumai po civilizuotų ir pamatuotų debatų vyksta kas kelis mėnesius, įtampa buvo pakilusi iki aukštumų, kas sukėlė tikrą šoką. Policijai teko sustiprinti kelių politikų apsaugą po to, kai šie sulaukė įžeidimų bangos ir net grasinimų mirtimi.

Rezultatai iš 16 iš 26 šalies kantonų rodo, kad 61.9 proc. balsavusiųjų pritarė įstatymui, suteikiančiam teisinį pagrindą vadinamiesiems COVID-19 pasams, įrodantiems, jog asmuo yra pasiskiepijęs nuo koronaviruso ar juo prasirgo. Balsavusiųjų aktyvumas siekė 64 proc.

Balsavimas surengtas tuo metu, kai pasaulyje fiksuojami naujos koronaviruso atmainos atvejai. Be to, referendumas įvyko tuo metu, kai šiuo metu koronaviruso infekcijos atvejų skaičius Šveicarijoje yra daugiau nei septynis kartus didesnis nei spalio viduryje.

Pasai patekti į restoranus

Naujasis įstatymas suteikia teisinį pagrindą COVID-19 pasams, nors šie faktiškai yra naudojami nuo rugsėjo mėnesio. Jų reikalaujama iš norinčiųjų patekti į restoranus ir kitas uždaras erdves. Kritikai sako, kad tokie pasai sukuria „apartheido“ sistemą.

Kaip ir daugelyje Europos šalių, Šveicarijoje auga nepasitenkinimas dėl koronaviruso plitimo įvedamais apribojimais bei spaudimu skiepytis.

Naujajam įstatymui besipriešinančios grupės Konstitucijos draugai atstovė Michelle Cailler sakė, kad naujų galių suteikimas valdžiai yra „labai pavojinga demokratijai“.

„Didžiausia gėda yra dėl to, kad šis įstatymas pažeidžia nemažai konstitucinių teisių, ypač dešimtąjį straipsnį dėl asmeninės laisvės kalbant apie šį COVID pasą, kuris paslapčia įveda privalomą skiepijimąsi. Tai yra didžiulis šokas tokioje šalyje, kaip Šveicarija“, – agentūrai AFP po balsavimo sakė ji.

Šiuo metu pilnai paskiepyta yra 67 proc. Šveicarijos gyvebtojų, o dar du procentai yra paskiepyti pirmąja iš dviejų vakcinos dozių.

Neseniai laikraščio „SonntagsBlick“ užsakymu Linko instituto atlikta 1300 Šveicarijos gyventojų apklausa parodė, kad 53 proc. šalies gyventojų pritaria privalomiems skiepams.

Atnaujinta 16.50

P. Afrikos gydytoja: įtariami omikron atmainos atvejai – lengvos formos

Pietų Afrikos gydytoja, kuri paskelbė pavojų dėl naujos koronaviruso atmainos, sekmadienį pranešė, kad dešimtims jos gydomų pacientų, įtariamų užsikrėtus naująja atmaina, pasireiškė lengvi simptomai, todėl žmonės pasveiko be gydymo ligoninėje.

Pietų Afrikos medikų asociacijos pirmininkė Angelique Coetzee agentūrai AFP sakė, kad per pastarųjų dešimt dienų turėjo apie 30 pacientų, kuriems nustatyta COVID-19 liga ir kuriems pasireiškė nepažįstami simptomai.

„Į kliniką jie kreipėsi dėl didžiulio nuovargio“, – sakė Pretorijoje kliniką turinti gydytoja, kuri sakė, kad jaunesniems pacientams tai buvo neįprasta.

Daugumą šių metų pacientų sudarė jaunesni nei 40 metų vyrai. Kiek mažiau nei pusė jų buvo skiepyti. Jiems taip pat šiek tiek skaudėjo raumenis, perštėjo gerklė, pasireiškė sausas kosulys. Tik keliems pacientams šiek tiek pakilo temperatūra.

Šie simptomai gerokai skyrėsi no kitų atmainų, kurios sukelia gerokai sunkesnių simptomų.

Apie „klinikinį vaizdą, kuris neatitinka Delta atmainos“, šiuo metu dominuojančios Pietų Afrikoje, A. Coetzee pranešė lapkričio 18 d., kai sulaukė pirmų septynių iš savo trisdešimties pacientų.

Gydytojos teigimu, Pietų Afrikos mokslininkai jau tuomet buvo užfiksavę naują atmainą, kuri buvo pavadinta B.1.1.529. Apie ją buvo pranešta lapkričio 25 d.

Ši žinia sukėlė panika ir paskatino nemažai šalių uždrausti atvykti asmenims iš pietinės Afrikos dalies.

A. Coetzee apgailestauja, kad omikron atmaina sukėlė tokį ažiotažą ir kalbas, kad tai yra „be galo pavojinga viruso atmaina“ su daugybe mutacijų, nors šios atmainos virulentiškumas vis dar nėra iki galo žinomas.

Pasaulio sveikatos organizaciją šią atmainą laiko keliančia nerimą. Mokslininkai vis dar vertina jos veikimą.

Manoma, kad itin smarkiai mutavusi atmaina yra gerokai labiau užkrečiama ir atspari imunitetui. Visgi jos gebėjimas išvengti vakcinų poveikio vis dar yra vertinamas.

„Mes nesakome, kad vėliau negali išsivystyti sunki ligos forma, – sakė A. Coetzee. – Tačiau bent jau kol kas net ir neskiepytiems pacientams, kuriuos matėme, pasireiškia lengvi simptomai. Esu gana tikra, ... kad Europoje šiuo virusu jau užsikrėtę daug žmonių.“

Oficiali statistika rodo, kad beveik trys ketvirtadaliai pastarosiomis dienomis Pietų Afrikoje užfiksuotų COVID-19 atvejų sukėlė omikron atmaina. Šios atmainos atvejų jau aptikta ir Australijoje, Italijoje, UK ir Belgijoje.

Atnaujinta 16.30

Austrijoje – tūkstantiniai protestai prieš privalomus skiepus nuo koronaviruso

Austrijoje dešimtys tūkstančių žmonių šį savaitgalį protestavo prieš vyriausybės sprendimą tapti pirmąja Europos Sąjungos šalimi, įvedusia privalomus skiepus nuo koronaviruso, nors šalies kancleris sekmadienį pareiškė, kad toks sprendimas yra „nedidelis įsikišimas“, lyginant su alternatyvomis.

Viena didžiausių demonstracijų įvyko pietiniame Graco mieste, kur vėlų šeštadienio vakarą, pasak policijos, į daugiausiai taikiai vykusį mitingą susirinko apie 25 tūkst. žmonių. Tačiau policija nurodo, kad atliekamas tyrimas dėl trijų maždaug dvidešimties metų amžiaus asmenų, kurie įtariami rodę nacių pasisveikinimo ženklus. Be to, fiksuota dešimtys kaukių dėvėjimo tvarkos pažeidimų.

Austrijos kancleris Alexanderis Schallenbergas interviu italų dienraščiui „Corriere della Sera“ sakė, kad jo vyriausybė „deja“ buvusi priversta įvesti privalomą skiepijimąsi nuo koronaviruso, kad padidintų pilnai paskiepytų žmonių dalį, kuri šiuo metu siekia kiek mažiau nei 67 proc. ir yra viena mažiausių Vakarų Europoje.

Esant dabartiniam skiepijimosi lygiui „mes niekada neištrūksime iš šio naujų bangų ir naujų debatų dėl karantinų užburto rato“, sakė Austrijos vyriausybės vadovas.

„Kiekvienas karantinas yra rimtas įsikišimas į pagrindines teises. Palyginus su juo, privalomi skiepai yra nedidelis įsikišimas“, – sakė jis.

Reaguodama į sparčiai augantį infekcijos atvejų skaičių, Austrijos vyriausybė praėjusį pirmadienį paskelbė dalinį karantiną, nors mokyklos paliekamos atviros.

Demonstracijos šeštadienį įvyko ir Sankt Pelteno bei Klagenfurto miestuose, kuriuose šiose akcijose dalyvavo atitinkamai maždaug 3500 ir 5000 žmonių. Sankt Peltene daugiausia dėl agresyvaus elgesio buvo suimta 11 žmonių, taip pat buvo sužeistas vienas policijos pareigūnas.

Protesto akcijas organizavo kraštutinės dešiniosios pakraipos Laisvės partija, kurios lyderis Herbertas Kicklis anksčiau ne kartą buvo pasisakęs prieš kovos su koronavirusu priemones ir palaikęs neįrodytus virusinės infekcijos gydymo būdus.

Čekijoje pacientei užfiksuota COVID-19 omikron atmaina

Čekijos šiaurinio Libereco miesto regioninė ligoninė patvirtino, kad vienai pacientei buvo nustatyta nauja COVID-19 omikron atmaina, šeštadienį Čekijos televizijai sakė jos atstovas žiniasklaidai Vaclavas Ricaras. Vokietijoje patvirtinti du užsikrėtimo omikron varianto koronavirusu atvejai.

„Mano kolegos iš genetikos ir molekulinės diagnostikos skyriaus, atlikę sekos analizę, patvirtino šią atmainą su 90 proc. tikimybe“, – sakė V. Ricaras.

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas anksčiau šeštadienį sakė, kad moteris lankėsi Namibijoje ir į Čekiją grįžo per Pietų Afriką ir Dubajų.

„Atsižvelgdami į tai, iš kur atvyko pacientė, ir į visas aplinkybes, galime patvirtinti, kad atmaina pasitvirtino“, – pridūrė V. Ricaras.

Jis teigė, kad mėginys bus ištirtas nacionalinėje etaloninėje laboratorijoje. „Tačiau rezultatas jau dabar yra labai tikslus“, – sakė V. Ricaras.

A. Babišas sakė, kad moteris buvo paskiepyta ir jai pasireiškė lengvi ligos simptomai.

Čekija, kurioje gyvena 10,7 mln. žmonių, šiuo metu kovoja su smarkiai išaugusiu užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičiumi. Pagal infekcijų skaičių, tenkantį vienam gyventojui, ji yra viena iš labiausiai nukentėjusių šalių pasaulyje.

Ketvirtadienį šalyje buvo registruotas rekordinis – 27 717 – naujų atvejų skaičius.

Iš viso Čekijoje patvirtinta daugiau kaip 2,1 mln. infekcijos atvejų ir 32 744 mirtys.

Penktadienį ES pareigūnai susitarė paraginti visas 27 bloko valstybes apriboti keliones iš kelių pietinių Afrikos valstybių. Čekija jau penktadienį įvedė kelionių iš šio regiono apribojimus.

Atnaujinta 8.34

Vokietijoje patvirtinti du užsikrėtimo omikron varianto koronavirusu atvejai

Vokietija šeštadienį patvirtino pirmuosius šalyje du užsikrėtimo naujo varianto pandeminiu koronavirusu atvejus – omikron atmainos infekcija diagnozuota keleiviams, kurie į Miuncheno oro uostą atvyko iš Pietų Afrikos, pranešė Bavarijos pareigūnai.

„Bavarijoje buvo patvirtinti du įtariami užsikrėtimo naujojo omikron varianto koronavirusu, kurį Pasaulio sveikatos organizacija (PPO) priskyrė prie keliančiųjų susirūpinimą, atvejai“, – pranešime nurodė šios pietinės Vokietijos žemės sveikatos apsaugos ministerija.

Užsikrėtusieji, kurie į Vokietiją atvyko trečiadienį, izoliuojasi namuose nuo tada, kai buvo gauti teigiami jų PGR tyrimo dėl koronaviruso rezultatai, pridūrė ministerija.

Ministerijos atstovė spaudai pažymėjo, kad, perskaitę žiniasklaidos pranešimus apie naująjį variantą, šie asmenys „suskubo atlikti tyrimą dėl šios atmainos“.

Atstovė taip pat pareiškė, kad koronavirusas buvo diagnozuotas ir dviem užsienio keleiviams, kurie penktadienį atskrido į Bavariją iš Keiptauno, ir institucijos šiuo metu mėgina nustatyti, ar jie taip pat yra užsikrėtę naujojo varianto koronavirusu.

Bavarija apie du patvirtintus atvejus pranešė netrukus po to, kai Vokietijos Heseno žemės pareigūnai paskelbė, kad regione nustatytas pirmas įtariamas užsikrėtimo naujo varianto pandeminiu koronavirusu atvejis.

Įtariamas omikron varianto infekcijos atvejis nustatytas asmeniui, kuris taip pat atvyko iš Pietų Afrikos. Šiam asmeniui, kuris yra visiškai pasiskiepijęs nuo koronaviruso, per šią savaitę pasireiškė simptomų ir jis atliko testą.

Galutiniai viruso genomo sekoskaitos rezultatai turėtų būti žinomi „artimiausiomis dienomis“.

Pasaulio sveikatos organizacija penktadienį paskelbė, kad neseniai atrasta COVID-19 sukeliančio viruso atmaina B.1.1.529 yra susirūpinimą keliantis variantas ir suteikė jam omikron pavadinimą.

Europos Sąjungos sveikatos apsaugos agentūra penktadienį perspėjo, kad omikron varianto keliama grėsmė Europai yra „didelė arba labai didelė“.

ES pareigūnai penktadienį susitarė paraginti visas 27 Bendrijos šalis apriboti oro susisiekimą su keliomis pietinėmis Afrikos valstybėmis. Vokietija tokios politikos jau laikosi.

Atnaujinta 8.44

COVID-19 atvejų skaičius pasaulyje viršijo 261 mln., mirė beveik 5,2 mln. užsikrėtusiųjų

užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejai, pranešė Merilande įsikūręs Johnso Hopkinso universitetas.

Universiteto duomenimis, su COVID-19 siejamų mirties atvejų skaičius padidėjo iki 5 195 232.

Po 20 mln. ir daugiau užsikrėtimo atvejų patvirtinta Jungtinėse Valstijose, Indijoje ir Brazilijoje.

Pagal pandemijos skaičius pirmoje vietoje tebėra Jungtinės Valstijos, kur iš viso nustatyti 48 202 463 užsikrėtimo ir 776 536 mirties atvejai.

Antrą vietą užimančioje Indijoje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius pasiekė 34 572 523, o mirties atvejų skaičius viršijo 468,5 tūkstančio.

Trečioje vietoje esančioje Brazilijoje nuo pandemijos pradžios užfiksuota per 22 mln. užsikrėtimo atvejų, įskaitant daugiau nei 614 tūkst. atvejų, pasibaigusių mirtimi.

Statistikos portalo „Worldometers“ duomenimis, pasaulyje milijonui gyventojų tenkantis mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius sekmadienio ryte siekė 668,8. Jungtinėse Valstijose šis koeficientas yra 2 395, Indijoje – 335, o Brazilijoje – 2 861.

Atnaujinta 8.53

Izraelis dėl plintančio naujojo omikron varianto uždaro sienas visiems užsieniečiams

Izraelis rengiasi vėliau sekmadienį uždaryti savo sienas visiems užsieniečiams, siekdamas sustabdyti naujosios COVID-19 sukėlėjo atmainos omikron plitimą, pranešė ministro pirmininko biuras.

„Užsienio piliečiams draudžiama atvykti į Izraelį, išskyrus atvejus, patvirtintus specialiojo komiteto“, – nurodoma biuro paskelbtame pranešime, kuriame taip pat pažymima, kad ši priemonė įsigalios sekmadienio vakare.

Pasaulio sveikatos organizacija penktadienį paskelbė, kad neseniai atrasta COVID-19 sukeliančio viruso atmaina B.1.1.529 yra susirūpinimą keliantis variantas ir suteikė jam omikron pavadinimą.

Atnaujinta 9.11

Ukrainoje – beveik 7,5 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 400 pacientų

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 7 483 nauji COVID-19 atvejai, taip pat mirė 400 anksčiau užsikrėtusių žmonių, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 14 200 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų ir 568 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą šalyje hospitalizuoti 3 456 COVID-19 pacientai, 10 270 šia infekcija persirgusių žmonių pasveiko, platformoje „Telegram“ paskelbė ministerija.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyti 3 422 023 užsikrėtimo atvejai, 85 117 užsikrėtusių žmonių mirė, 2 910 237 – pasveiko.

Nuo vakcinavimo kampanijos pradžios maždaug 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje mažiausiai vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę gavo beveik 13,3 mln. žmonių, o vakcinavimo kursą užbaigė per 10,9 mln. žmonių.

Atnaujinta 11.10

Rusijoje – per 33,5 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė 1 224 pacientai

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 33 548 nauji COVID-19 atvejai, taip pat mirė 1 224 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo sekmadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo nustatyti 33 946 nauji COVID-19 atvejai ir mirė 1 239 anksčiau užsikrėtę žmonės.

Maskvoje per pastarąją parą patvirtinti 3 086 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, o antrame pagal dydį Rusijos mieste Sankt Peterburge jų buvo 2 072.

Sostinėje per pastarąją parą mirė 95, o Sankt Peterburge – 68 COVID-19 pacientai.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruoti iš viso 9 570 373 COVID-19 atvejai, 272 755 užsikrėtę žmonės mirė. Persirgę koronavirusine infekcija šalyje pasveiko 8 268 111 pacientų, iš jų 30 646 – per praėjusią parą.

Atnaujinta 11.34

Dėl naujosios COVID-19 atmainos JK vėl sugriežtinamos apsaugos priemonės

Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Borisas Johnsonas nurodė grąžinti privalomą kaukės dėvėjimą parduotuvėse ir viešajame transporte, o asmenys, turėję kontaktų su užsikrėtusiais COVID-19 omikron atmaina, jau aptikta JK, privalo izoliuotis, net jei yra pasiskiepiję.

Visi atvykėliai iš užsienio turės atlikti PGR testą iki antros buvimo JK dienos pabaigos, o ministras pirmininkas pasirengė vėl įvesti koronaviruso plitimo kontrolės priemones, baiminantis, kad naujoji atmaina gali būti nepaveikiama esamų vakcinų.

Ministras pirmininkas sakė, kad „laikinos ir prevencinės“ priemonės bus peržiūrimos po trijų savaičių, o vyriausybės vakcinų ekspertams bus pavesta apsvarstyti, ar reikia taikyti sustiprinamuosius skiepus visiems vyresniems nei 18 metų asmenims.

Apie taisyklių sugriežtinimą šalyje B. Johnsonas paskelbė Dauningo gatvėje surengtoje spaudos konferencijoje po to, kai Notingame ir Brentvude, Esekso grafystėje, buvo nustatyti du omikron atmainos atvejai, abu susiję su kelionėmis į Pietų Afriką.

Jis teigė, kad ši atmaina, kurią Pasaulio sveikatos organizacija priskyrė prie susirūpinimą keliančių atmainų, plinta „labai greitai“, ja gali užsikrėsti du kartus pasiskiepiję asmenys ir ji gali iš dalies sumažinti esamų vakcinų teikiamą apsaugą.

JK vyriausybė teigia, kad privalomas kaukių dėvėjimas Anglijos parduotuvėse ir viešajame transporte bus sugrąžintas kitą savaitę ir taip pat bus taikomas Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje, tačiau nebus reikalaujama dėvėti kaukes užeigose ir restoranuose.

Siekdamas sulėtinti viruso plitimą Jungtinėje Karalystėje, B. Johnsonas teigė, kad visi į JK atvykstantys asmenys iki antros atvykimo dienos pabaigos turi atlikti PGR testą ir izoliuotis, kol gaus neigiamą rezultatą.

Tačiau ministras pirmininkas pažymėjo, kad pasienio kontrolės priemonės gali „tik sumažinti ir atitolinti naujos atmainos atėjimą, o ne visiškai jį sustabdyti“, todėl visi, turėję kontaktų su asmenimis, kuriems įtariamas naujos atmainos atvejis, turės izoliuotis 10 dienų, neatsižvelgiant į jų skiepijimo statusą.

Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija pareiškė, kad ketina taikyti tokius pat pasienio apribojimus.

Atnaujinta 11.54

Italija pranešė apie pirmąjį užsikrėtimo naujojo omikron varianto koronavirusu atvejį

Italija vėlai šeštadienį pranešė nustačiusi pirmąjį šalyje užsikrėtimo naujojo omikron varianto koronavirusu atvejį – naujoji atmaina diagnozuota iš Mozambiko atvykusiam asmeniui.

Aukščiausio lygio laboratorija atliko „iš Mozambiko atvykusio paciento teigiamo mėginio genomo sekoskaitos tyrimą“, pranešė nacionalinis sveikatos institutas.

„Paciento ir jo šeimos narių sveikatos būklė yra gera“, – nurodoma instituto paskelbtame pranešime.

Netrukus bus nustatyta, ar kuris nors iš pietiniame Kampanijos regione gyvenančios šeimos narių taip pat užsikrėtė naujojo varianto koronavirusu.

Italija penktadienį uždraudė atvykti į šalį visiems asmenims, kurie per ankstesnes dvi savaites lankėsi pietinėje Afrikos dalyje, kurioje buvo nustatyta naujoji viruso atmaina. Taip pat buvo sustabdyti skrydžiai iš šio regiono.

Be to, visiems į Italiją jau atvykusiems asmenims, kurie pas pastarąsias dvi savaites lankėsi Afrikos pietuose, nurodyta nedelsiant apie tai pranešti atitinkamoms institucijoms, atlikti COVID-19 testą, izoliuotis 10 dienų ir, pasibaigus šiam laikotarpiui, pakartotinai atlikti testą.

Italija yra viena iš labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusių šalių. Nuo 2020 metų vasario virusas šalyje jau pareikalavo daugiau kaip 133 tūkst. gyvybių.

Be to, jau kelias dienas šalyje fiksuojama po daugiau kaip 10 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų per dieną.

Atnaujinta 12.30

Estijoje – 389 nauji COVID-19 atvejai, mirė du užsikrėtusieji

Estijoje per praėjusią parą atlikus 3 861 testą nustatyti 389 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė du anksčiau užsikrėtę žmonės, sekmadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną skelbta apie 646 naujus COVID-19 atvejus ir aštuonių pacientų mirtį.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 255 žmonės nėra visiškai pasiskiepiję, kiti 134 – baigę vakcinavimo kursą.

Sekmadienio duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 290 pacientų, iš jų 38 – intensyviosios terapijos skyriuose, įskaitant 24, kuriems reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti 221 549 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 1 791 užsikrėtęs žmogus mirė, 200 847 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 826 589 žmonės – 72,2 proc. suaugusių arba 62,15 proc. visų šalies gyventojų. Visą vakcinavimo kursą baigė 786 478 žmonės – 59,13 proc. visų šalies gyventojų.

Atnaujinta 12.39

Australijoje aptikti pirmieji omikron atvejai, atkeliavę iš pietų Afrikos

Australijos sveikatos apsaugos pareigūnai sekmadienį pranešė, kad pirmą kartą šalyje aptiko COVID-19 omikron atmainą dviem keleiviams, kurie buvo testuojami po skrydžio iš pietų Afrikos į Sidnėjų.

Rytinės Naujojo Pietų Velso valstijos sveikatos apsaugos institucija teigė atlikusi skubius genomo tyrimus ir patvirtinusi, kad naujoji atmaina buvo nustatyta dviem žmonėms, šeštadienį nusileidusiems Sidnėjuje.

Abu keleiviai atvyko iš pietų Afrikos ir Australiją pasiekė „Qatar Airways“ reisu per Dohą, sakoma Naujojo Pietų Velso sveikatos apsaugos tarnybos pranešime.

Netrukus po atvykimo juos testavus, pasirodė, kad COVID-19 testas teigiamas, todėl buvo skubiai ištirta, ar jie nėra užsikrėtę smarkiai mutavusia omikron atmaina.

„Du teigiami atvejai, kurie buvo besimptomiai, yra izoliuoti specialiose sveikatos priežiūros patalpose. Abu žmonės yra visiškai paskiepyti“, – teigė NSW Health.

Pasak tarnybos, kitų 12 tuo pačiu reisu skridusių keleivių iš pietų Afrikos COVID-19 testų rezultatai nebuvo teigiami, tačiau jie buvo izoliuoti, kaip ir visi kiti 260 lėktuvo keleivių ir įgulos narių.

Lėktuvas su užsikrėtusiais keleiviais nusileido tą pačią dieną, kai Australija paskelbė uždraudžianti skrydžius iš devynių pietų Afrikos regiono šalių, įskaitant PAR ir Zimbabvę.

Pasaulio sveikatos organizacija įtraukė omikron atmainą į susirūpinimą keliančių variantų sąrašą ir teigė, kad gali prireikti kelių savaičių, kol paaiškės, ar yra reikšmingų pokyčių užkrečiamumo, ligos sunkumo, vakcinų nuo COVID-19 veiksmingumo, testavimo ir gydymo požiūriu.

„Eikite pasiskiepyti“

Naujoji atmaina pasirodė praėjus vos mėnesiui po to, kai Australija panaikino draudimą piliečiams keliauti į užsienį be leidimo, o iki metų pabaigos šalies sienos taip pat turi būti atvertos kvalifikuotiems darbuotojams ir užsienio studentams.

Po daugiau nei 18 mėnesių trukusio uždarų sienų režimo visiškai paskiepytiems Australijos piliečiams nebereikia prašyti leidimo išvykti iš šalies.

Praėjusių metų kovo 20 dieną Australija, reaguodama į koronaviruso pandemiją, įvedė vienus griežčiausių pasaulyje pasienio apribojimų.

Beveik 600 dienų buvo sustabdyta daugybė tarptautinių skrydžių, o kelionės į užsienį sumažėjo iki minimumo.

Nežinia, ar atsiradus naujai atmainai, bus grįžta prie griežtesnių taisyklių.

Naujojo Pietų Velso premjeras Dominikas Perrotetas, kalbėdamas likus kelioms valandoms iki patvirtinimo, kad į Australiją atkeliavo omikron atmaina, atrodė nelinkęs taikyti kokius nors naujus apribojimus.

„Turime išmokti gyventi kartu su virusu ir kartu su įvairiomis viruso atmainomis, kurios mus pasieks“, - sakė D. Perrotetas.

„Geriausia, ką galime padaryti, tai pasiskiepyti, o vėliau – gauti sustiprinamąją vakcinos dozę, – pridūrė jis. – Valstijų ir federalinė vyriausybė nėra visagalės“.

Atnaujinta 13.15

Latvijoje – 488 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 5 034 testus patvirtinti 488 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 16 anksčiau užsikrėtusių žmonių, sekmadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 919 naujų užsikrėtimo atvejų ir 17 pacientų mirtį.

Dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per parą sumažėjo nuo 652,3 iki 637,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 294 yra nepasiskiepiję ar nebaigę vakcinavimo kurso. Tarp naujausių COVID-19 aukų nepasiskiepiję ar nevisiškai pasiskiepiję buvo 14 žmonių.

Latvijoje iki šiol patvirtinta iš viso 252 413 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 4 146 užsikrėtusieji mirė.

Atnaujinta 15.00

Nyderlanduose tarp keleivių iš PAR nustatyta 13 COVID-19 omikron varianto atvejų

Nyderlandų sveikatos apsaugos tarnybos sekmadienį pranešė, kad tarp 61 karantinuoto keleivio, anksčiau šią savaitę atvykusio iš Pietų Afrikos ir, kaip patvirtinta po atvykimo atliktais testais, užsikrėtusio koronavirusine infekcija, nustatyta mažiausiai 13 užsikrėtimo naujuoju omikron variantu atvejų.

„Omikron variantas kol kas buvo nustatytas 13-oje iš mėginių, kurių testavimo [dėl COVID-19] rezultatas buvo teigiamas. Tyrimas dar nebaigtas. Gali būti ir daugiau testuotų mėginių, kuriuose gali būti rasta naujoji atmaina“, – nurodoma Nacionalinio visuomenės sveikatos instituto (RIVM) paskelbtame pranešime.

Tikrinti, ar keleiviai gali būti užsikrėtę naujojo varianto koronavirusu, buvo pradėta po to, kai tarp 600 keleivių, penktadienį dviem lėktuvais atskridusių į Amsterdamą iš Pietų Afrikos, buvo nustatytas 61 koronavirusinės infekcijos atvejis.

Sveikatos apsaugos ministras Hugo de Jonge (Hugas de Jongė) iš pietinės Afrikos dalies grįžtančių žmonių paprašė „kuo skubiau“ pasitikrinti dėl COVID-19.

„Nyderlanduose gali būti daugiau atvejų – tai nėra neįmanoma“, – pareiškė jis reporteriams.

„Taip, mes esame susirūpinę. Bet dar nežinome, kiek.“

Keleiviai, kuriems patvirtinta koronavirusinė infekcija, karantinuoti viešbutyje netoli Amsterdamo Schipholio oro uosto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt