Pasaulyje

2021.11.27 17:07

Naujoji koronaviruso atmaina plinta Europoje: apie užfiksuotus atvejus skelbia JK, Vokietija, Italija

papildyta 21.02
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.11.27 17:07

Jungtinėje Karalystėje patvirtinti pirmieji du užsikrėtimai naująja koronaviruso atmaina. Sveikatos sekretoriaus teigimu, abu atvejai yra susiję tarpusavyje bei susiję su kelionėmis  į Pietų Afrikos Respubliką, skelbia LRT radijas. Apie užfiksuotus atvejus jau skelbia ir Vokietija bei Italija.

Vienas omikron atvejis nustatytas Anglijos centrinėje dalyje įsikūrusiame Notingeme, o kitas – į rytus nuo Londono esančiame Čelmsforde. Šiuo metu asmenys izoliuojasi, vyksta kontaktų atsekimas.

Vakar apie omikron atmainos atvejį paskelbė Belgija. Tai buvo pirmas kartas, kai pranešta apie naujos atmainos atvejį Europoje. Skelbta, kad žmogus taip pat grįžęs iš užsienio.

Europos Sąjungos pareigūnai vakar paragino visas Bendrijos šalis apriboti oro susisiekimą su septyniomis pietinėmis Afrikos valstybėmis. Lietuva nuo šiandien taip pat taiko griežtesnius reikalavimus iš pietinio Afrikos regiono atvykstantiems žmonėms.

Sveikatos apsaugos sekretorius pridūrė, kad vyriausybė į kelionių „raudonąjį sąrašą“ nuo sekmadienio 4.00 val. vietos (06.00 val. Lietuvos) laiku įtrauks dar keturias Afrikos šalis – Malavį, Mozambiką, Zambiją ir Angolą.

Didžioji Britanija jau yra uždraudusi keliones iš šešių pietų Afrikos regiono šalių: PAR, Namibijos, Lesoto, Esvatinio, Zimbabvės ir Botsvanos.

Anksčiau pandemijos metu JK vyriausybė buvo sulaukusi daug kritikos dėl taikytos kelionių ir karantino politikos, kai ji paliko sienas atviras užsienio keliautojams, net išaugus užsikrėtimo lygiui.

„Tai ryškus priminimas, kad dar pandemija dar nesibaigė, – pridūrė S. Javidas, ragindamas visuomenę skiepytis stiprinančiosiomis vakcinų nuo COVID-19 dozėmis. – Jei reikės, nedvejodami imsimės tolesnių veiksmų“.

Vokietijoje taip pat šiandien pranešta apie galimą naujos omikron atmainos atvejį. Apie tai pranešantys Vokietijos centrinės Heseno žemės pareigūnai sako, kad įtariamas omikron atmainos atvejis nustatytas iš Pietų Afrikos sugrįžusiam žmogui. Jis keliavo per judriausią šalyje Frankfurto oro uostą.

Kiek vėliau „DW“ paskelbė, jog du omikron atvejai patvirtinti Miunchene.

Šeštadienį apie vieną užfiksuotą omikron atvejį paskelbė ir Italija. Pranešama, kad užsikrėtęs asmuo atvyko iš Mozambiko, jis izoliuojasi, jo būklė yra gera.

Apie įtariamą naujosios koronaviruso atmainos atvejį praneša ir Čekija, tuo metu Nyderlanduose tiriama, ar nėra užsikrėtusiųjų naująja omikron atmaina tarp daugiau nei 60-ies iš Pietų Afrikos vakar atskridusių keleivių, kuriems patvirtintas koronavirusas. Vakar apie nustatytą naujos atmainos atvejį paskelbė Belgija. Tai buvo pirmas kartas, kai pranešta apie omikron atvejį Europoje. Europos Sąjungos pareigūnai vakar paragino visas Bendrijos šalis apriboti oro susisiekimą su septyniomis pietinėmis Afrikos valstybėmis. Apie ribojimus paskelbė ir kai kurios kitos šalys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt