Pasaulyje

2021.11.27 17:29

Irane per Isfahano mieste vykusius protestus sulaikyti 67 protestuotojai

Raimondas Čiuplys, BNS2021.11.27 17:29

Irano policija šeštadienį pranešė, kad Isfahano mieste kilus protestams dėl vandens išteklių naudojimo, buvo sulaikyti 67 protestuotojai.

Irano policijos specialiųjų pajėgų pareigūnai šeštadienį vykdė specialią operaciją Isfahano mieste, kur pastarosiomis dienomis vyko protestai prieš vyriausybės politiką, skirtą įveikti sausros padarinius.

„Suimti 67 pagrindiniai veikėjai ir agitatoriai, kurie sukėlė šiuos neramumus“ mieste penktadienį, naujienų agentūrai „Fars“ teigė policijos generolas Hassanas Karami.

Taip pat yra pranešimų apie sužeistus protestuotojus.

Protestai prasidėjo kiek anksčiau lapkritį, kai demonstrantai, įskaitant ūkininkus, pradėjo rinktis išsekusioje Zajandės upės vagoje.

Nuo 2000 metų vandens upėje praktiškai nebuvo, išskyrus keletą trumpų laikotarpių.

Protestuotojai kaltina valdžią, jų požiūriu, nesąžiningu vandens paskirstymu. Demonstrantai mano, kad Isfahano vandens ištekliai neturėtų būti naudojami padėti kaimyninei Jazdo provincijai, kuri taip pat kenčia nuo sausros.

2021 metų liepą dėl vandens trūkumo šalyje taip pat buvo įvyko gana plataus masto protestai, tačiau ne Isfahane, o Chuzestano provincijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt