Pasaulyje

2021.11.27 10:14

Europoje, JAV ir Azijoje – nerimas dėl atmainos, pirmieji draudimai ir griežtinamos taisyklės: pasaulis pradėjo lenktynes su paslaptinguoju omikron

atnaujinta 15:30
BNS, LRT.lt2021.11.27 10:14

Nyderlandų sveikatos apsaugos tarnybos šeštadienį pranešė, kad tarp keleivių, atskridusių dviem lėktuvais iš Pietų Afrikos, nustatytas 61 koronavirusinės infekcijos atvejis. Savo ruožtu Vokietijos centrinės Heseno žemės pareigūnai šeštadienį pranešė, kad regione nustatytas pirmas įtariamas užsikrėtimo naujo varianto pandeminiu koronavirusu atvejis. Jeigu ši informacija bus patvirtinta, toks atvejis būtų pirmasis šalyje.

Į omikron pavojų reaguoja ir Australija. Šalies valdžia skelbia, jog 14-ai dienų stabdo keliones iš pietinių Afrikos valstybių.

„Ne australams, kurie buvo šiose šalyse pastarąsias dvi savaites, dabar uždrausta atvykti į Australiją“, – skelbiama valdžios pranešime.

JAV kaimynė Kanada taip pat keičia „žaidimo“ taisykles.

Ji žengia Australijos keliu, taip pat uždrausdama atvykti visiems užsieniečiams, kurie per pastarąsias 14-ka dienų keliavo per Pietų Afriką, Namibiją, Zimbabvę, Botsvaną, Lesotą, Esvatinį ar Mozambiką.

Japonija taip pat žengia taisyklių griežtinimo keliu.

Šalis skelbia, jog nuo šeštadienio keliautojai iš didžiosios dalies pietinės Afrikos dalies turės būti 10 dienų karantine ir per tą laiką atlikti net keturis testus.

Vokietijoje – nerimas dėl naujosios atmainos įtarimų

Šiuo metu aiškinamasi, kokia šių žmonių dalis yra užsikrėtusi naujuoju omikron varianto patogenu, kurį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ankstesnę dieną pripažino keliančiu susirūpinimą.

„Žinome, kad 61 [testo] rezultatas yra teigiamas, o 531 – neigiamas“, – sakoma Nyderlandų sveikatos apsaugos valdybos (GGD) pranešime. Agentūra pridūrė, kad asmenys, kuriems buvo patvirtinta COVID-19, yra karantinuoti viename viešbutyje netoli Schipholio oro uosto.

Šiais lėktuvais iš Johanesburgo atskridę 600 žmonių turėjo ištisas valandas laukti, kol jiems bus atlikti testai.

„Teigiami testų rezultatai bus kaip galima greičiau ištirti, siekiant nustatyti, ar jie susiję su nauju nerimą keliančiu variantu, dabar gavusiu omikron varianto pavadinimą“, – informavo GGD.

Europos Sąjungos sveikatos tarnybos anksčiau pripažino, kad naujoji pandeminio koronaviruso atmaina Europai kelia „didelę arba labai didelę grėsmę“.

Vokietijoje – įtariamas užsikrėtimas omikron varianto koronavirusu atvejis

Vokietijos centrinės Heseno žemės pareigūnai šeštadienį pranešė, kad regione nustatytas pirmas įtariamas užsikrėtimo naujo varianto pandeminiu koronavirusu atvejis.

Jeigu ši informacija bus patvirtinta, toks atvejis būtų pirmasis šalyje.

„Labai tikėtina, omikron variantas jau pateko į Vokietiją“, – per „Twitter“ parašė Heseno socialinių reikalų ministras Kai Klose, turėdamas omenyje COVID-19 sukeliančio viruso atmainą, pirmąkart aptiktą Pietų Afrikoje.

Anot ministro, įtariamas omikron varianto infekcijos atvejis nustatytas iš Pietų Afrikos atvykusiam asmeniui.

Pasak K. Klose, vėlai penktadienį atlikti testai parodė, kad virusas, kuriuo yra užsikrėtęs šis asmuo, pasižymi „keliomis mutacijomis, tipiškomis omikron [variantui]".

„Kadangi esama didelių įtarimų, šis asmuo izoliavosi namuose. Visa [viruso genomo] sekoskaita dar nebaigta“, – aiškino ministras.

Heseno sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad šis asmuo atvyko į Frankfurto tarptautinį oro uostą, kuris yra judriausias šalyje.

Vokietijos finansų ministras Olafas Scholzas (Olafas Šolcas), ateinantį mėnesį tikriausiai perimsiantis kanclerio postą iš kadenciją baigiančios lyderės Angelos Merkel, šeštadienį pabrėžė, kad jo koalicija „darys viską, kas būtina“, siekiant įveikti koronavirusą ir visas jo atmainas.

„Formuojame atsako į krizę komandą ir rengiame naują, tikslų požiūrį į dabartinius iššūkius dėl koronos ir omikron“, – per tviterį parašė jis.

JAV ribos keliones iš aštuonių pietinių Afrikos valstybių

JAV praneša, kad dėl naujos koronaviruso atmainos nuo kitos savaitės ribos keliones iš aštuonių pietinių Afrikos valstybių.

Atvykti iš čia galės tik šalies piliečiai, ar leidimus gyventi turintys asmenys. Ribojimai galios keliautojams iš Pietų Afrikos, Botsvanos, Zimbabvės, Namibijos, Lesoto, Esvatinio, Mozambiko ir Malavio.

JAV jungiasi prie kitų šalių, kurios apribojimus jau įvedė. Jais siekiama apsisaugoti nuo Pietų Afrikos Respublikoje pirmiausiai fiksuotos naujos Omikron atmainos, kuri Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu kelia nerimą.

Imtis tokių priemonių šalis nares paragino ir Europos Sąjunga, kiek anksčiau dalis jau pranešė ribosiančios skrydžius. Tai taip pat padarė Kanada, Turkija, Rusija, Jungtinė Karalystė, Japonija.

Ukrainoje – 14,2 tūkst. naujų COVID-19 atvejai, mirė 598 pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyta 14 200 naujų COVID-19 atvejų, taip pat mirė 568 anksčiau užsikrėtę žmonės, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 15 936 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus ir 608 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą šalyje hospitalizuoti 3 305 COVID-19 pacientai, 22 946 šia infekcija persirgę žmonės pasveiko, platformoje „Telegram“ paskelbė ministerija.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyta 3 414 540 užsikrėtimo atvejų, 84 717 užsikrėtusių žmonių mirė, 2 899 976 – pasveiko.

Nuo vakcinavimo kampanijos pradžios maždaug 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje mažiausiai vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę gavo daugiau kaip 13,2 mln. žmonių, o vakcinavimo kursą užbaigė per 10,8 mln. žmonių.

Latvijoje – 919 naujų COVID-19 atvejų, mirė 17 žmonių

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 10 235 testus patvirtinti 919 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, taip pat mirė 17 anksčiau užsikrėtusių žmonių, šeštadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 874 naujus užsikrėtimo atvejus ir 30 pacientų mirtį.

Dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per parą sumažėjo nuo 678,9 iki 652,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 571 yra nepasiskiepijęs ar nebaigęs vakcinavimo kurso. Tarp naujausių COVID-19 aukų 15 žmonių buvo nepasiskiepiję.

Latvijoje iki šiol patvirtinti iš viso 251 925 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 4 130 užsikrėtusiųjų mirė.

Estijoje – 646 nauji COVID-19 atvejai, mirė aštuoni užsikrėtusieji

Estijoje per praėjusią parą atlikus 5 033 testus nustatyti 646 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė aštuoni anksčiau užsikrėtę žmonės, šeštadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną skelbta apie 636 naujus COVID-19 atvejų ir aštuonių pacientų mirtį.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 218 žmonių nėra visiškai pasiskiepiję, kiti 428 – baigę vakcinavimo kursą.

Penktadienio duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 285 pacientai, iš jų 36 – intensyviosios terapijos skyriuose, įskaitant 22, kuriems reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinta 22 160 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 1 789 užsikrėtę žmonės mirė, 200 165 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 826 147 žmonės – beveik 72,2 proc. suaugusių arba 62,11 proc. visų šalies gyventojų. Visą vakcinavimo kursą baigė 785 901 žmogus – 59,09 proc. visų šalies gyventojų.

Lenkijoje – 26 182 nauji COVID-19 atvejai, mirė 368 pacientai

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 26 182 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat užregistruota 368 anksčiau užsikrėtusių žmonių mirtis, šeštadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną skelbta apie 26 735 naujus COVID-19 atvejus ir 421 paciento mirtį.

Šeštadienio duomenimis, šalies ligoninėse gydomi 19 707 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 752 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios patvirtinti 3 487 254 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 82 968 užsikrėtę žmonės mirė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt