Pasaulyje

2021.11.27 08:08

Dėl naujos COVID atmainos Pasaulio prekybos organizacija atideda konferenciją

ELTA2021.11.27 08:08

Kitą savaitę numatyta Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencija, didžiausias per ketverius metus pasaulinės prekybos organizacijos susirinkimas, penktadienį paskutinę minutę atidėta dėl naujosios omikron COVID-19 atmainos.

PPO tikėjosi, kad keturias dienas truksiantis susirinkimas Ženevoje įkvėps naujos gyvybės šlubuojančiai organizacijai, jau daugelį metų įstrigusiai siekiant pažangos išspręsti tokias problemas kaip žuvininkystės subsidijos.

Naujoji generalinė direktorė Ngozi Okonjo-Iweala taip pat tikėjosi padaryti pažangą siekiant susitarimo, kad būtų panaikinti COVID vakcinų patentai, tai įrodytų, kad PPO atliko svarbų vaidmenį kovojant su pandemija.

Tačiau konferencija buvo atidėta likus keturioms dienoms iki jos pradžios, praėjus kelioms valandoms, kai Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, jog omikron atmaina kelia susirūpinimą. Baiminantis šios atmainos išplitimo šalys uždraudė skrydžius iš Pietų Afrikos, kur ji buvo aptikta pirmą kartą.

N. Okonjo-Iweala teigė, kad kelionių apribojimai būtų sutrukdę daugeliui ministrų pasiekti Ženevą, tad lygiavertis dalyvavimas būtų neįmanomas. PPO ketina vėl susirinkti „kaip įmanoma greičiau, kai tik leis aplinkybės“.

Paprastai konferencija vyksta kas dvejus metus. Tikėtasi, kad į Ženevą, kur įsikūrusi organizacija, atvyks daugiau nei 100 ministrų, įskaitant valstybių vadovus, ir apie 4000 delegatų. Šis susirinkimas buvo vertinamas kaip išbandymas, kaip N. Okonjo-Iweala geba įgyvendinti pažadus pakeisti krizės ištiktą instituciją. Buvusi Nigerijos užsienio reikalų ministrė, kovo mėnesį tapusi pirmąja afrikiete ir pirmąja moterimi, vadovaujančia PPO, buvo plačiai giriama už pastangas atgaivinti organizaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt