Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.22 10:01

Turkijoje po sužlugdyto karinio perversmo atleista dar beveik 15 tūkst. žmonių

ELTA 2016.11.22 10:01

Turkija antradienį iš pareigų atleido beveik 15 tūkst. valstybės tarnautojų, karinių pareigūnų, policininkų bei kitų asmenų ir uždarė daugiau kaip 500 institucijų bei naujienų agentūrų, tokiu būdu ir toliau po sužlugdyto karinio liepos 15-osios perversmo vykdydama valymą, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Nuo to laiko jau atleista arba nuo pareigų nušalinta 110 tūkst. žmonių iš kariuomenės, valstybės tarnybos, teismų sistemos ir kitų institucijų, 36 tūkst. žmonių įkalinti kardomajam kalinimo laikui.

Ankara Jungtinėse Valstijose gyvenantį islamo pamokslininką Fethullahą Guleną ir jo šalininkus, kuriuos vadina „Guleno teroristų organizacija“, kaltina vadovavus bandymui įvykdyti Turkijoje perversmą. Nepavykusio pučo metu žuvo daugiau kaip 240 žmonių. F. Gulenas, nuo 1999 metų gyvenantis JAV, neigia dalyvavęs perversme ir pasmerkė pučą.

Antradienį dėl įtariamų ryšių su „teroristine organizacija“ iš pareigų atleisti 1 988 Turkijos ginkluotųjų pajėgų personalo nariai, 7 586 policijos pareigūnai, 403 asmenys atleisti iš žandarmerijos ir daugiau kaip 5 tūkst. iš viešų institucijų.

Vakarų sąjungininkės, ypač iš Europos, reiškia susirūpinimą dėl vykdomo valymo bei ragina įšaldyti derybas dėl Turkijos narystės Europos Sąjungoje (ES).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi