Pasaulyje

2021.11.26 20:05

JAV valstybės sekretorius kitą savaitę lankysis Latvijoje ir Švedijoje

BNS2021.11.26 20:05

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ateinančią savaitę apsilankys Latvijoje ir Švedijoje, penktadienį pranešė Valstybės departamentas.

„Nuo lapkričio 29 dienos iki gruodžio 2-osios JAV valstybės sekretorius A. Blinkenas lankysis Rygoje ir Stokholme“, – sakoma Departamento pranešime.

Viešėdamas Rygoje A. Blinkenas antradienį susitiks su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi, naujienų agentūrai BNS sakė latvių Užsienio reikalų ministerija.

Pareigūnai aptars užsienio politikos iššūkius, įvykius regione, ekonominį bendradarbiavimą, taip pat transatlantinių santykių klausimus, pavyzdžiui, veiklą Trijų jūrų iniciatyvos (3SI) pagrindu.

A. Blinkenas dalyvaus lapkričio 30 dieną ir gruodžio 1-ąją Rygoje vyksiančiame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime.

Per savo vizitą jis taip pat ketina susitikti su Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu.

Paskui amerikiečių diplomatijos vadovas nuvyks į Stokholmą, kur dalyvaus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos posėdyje.

Jo pavaduotoja Europos ir Eurazijos reikalams Karen Donfried penktadienį pranešė nežinanti, ar valstybės sekretorius Rygoje susitiks su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt