Pasaulyje

2021.11.26 19:50

Gabrielius Landsbergis: ES sankcijos Minsko režimui nebus švelninamos

LRT TELEVIZIJOS laida „Dienos tema“, LRT.lt2021.11.26 19:50

Užsienio reikalų minsitras Gabrielius Landsbergis teigia, kad gavo patvirtinimą iš Europos Sąjungos, kad sankcijos Minsko režimui nebus švelninamos. Taip esą yra dėl to, kad migrantų ir Baltarusijos žmonių situacija iš esmės nesikeičia.

Ministras pabrėžia, kad anksčiau jis buvo gavęs nerimą keliančių žinių dėl galimo sankcijų Baltarusijai švelninimo, tačiau dabar jis gavo patvirtinimą, kad sankcijos bus plečiamos, o jų niekas nesieks švelninti.

Svarbi valanda. „Juodasis penktadienis“ peštynėmis parduotuvėse tampa jau retai: priežastis – elektroninė prekyba

„Situacija nėra pakitusi. Ir Aliaksandro Lukašenkos veiksmai, kuriuos jis vykdo tiek prieš savo žmones, tiek prieš migrantus, ji tęsiasi. Žmonės toliau atsiduria kalėjime dėl politinių priežasčių, kitaip tariant, yra būrys politinių kalinių. Lygiai taip pat migrantų situacija, kurią A. Lukašenka sukūrė, ji iš esmės nėra sprendžiama, nepaisant to, kad vienas ar kitas lėktuvas galbūt ir paliko Minsko oro uostą su migrantais“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ sakė ministras.

LRT.lt primena, kad ES kaltina A. Lukašenką tyčia gabenant migrantus į ES šalių Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos pasienį ir taip keršijant už sankcijas.

Visą „Dienos temos“ laidą su ministru žiūrėkite per LRT TELEVIZIJĄ 21.00 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt