Pasaulyje

2021.11.26 16:16

Žiniasklaida: JK grąžins pajėgas į Vokietiją

BNS2021.11.26 16:16

Jungtinė Karalystė dislokuos šimtus karinės technikos vienetų naujoje NATO bazėje Vokietijos rytuose, kad Londonas galėtų greičiau reaguoti, jei kiltų geopolitinis konfliktas su Rusija, penktadienį pranešė dienraštis „The Times“.

„Vykdydama didžiausią per pastaruosius 20 metų karinę pertvarką, kariuomenė nori dislokuoti pajėgas iš 250 [technikos vienetų] brigadų arčiau Rytų Europos atvejui, jei kiltų karas su Rusija“, – rašo leidinys.

„The Times“ pabrėžė, kad sprendimas grąžinti gausias pajėgas į Vokietiją tolygus radikaliam strategijos pakeitimui, nes 2010 metais britų kariuomenė paliko šią šalį.

NATO priešakinio dislokavimo bazė, esanti Zenelageryje netoli Vokietijos rytinio Paderborno miesto, bus vienas iš trijų britų regioninių forpostų (kiti du yra Kenijoje ir Omane). Britų sausumos pajėgų vado Ralpho Wooddisse`o teigimu, ši pozicija leis JK kariuomenei veikti greičiau.

„Ypač atkreipiu dėmesį į Vokietiją, kur dislokuojame daug šarvuočių“, – pareiškė generolas.

Kaip „The Times“ sakė šaltiniai JK kariuomenėje, „užuot bazuojant visas pajėgas Jungtinėje Karalystėje ir [prireikus] perkeliant jas per Lamanšo sąsiaurį, jos bus dislokuotos arčiau fronto linijos, kad netektų visų jų gabenti laivais“.

Tokias brigadas sudarytų šimtai kovos mašinų, įskaitant modernizuotus tankus „Challenger 3“, šarvuočius „Boxer“ ir „Ajax“, artilerijos pabūklus, išminavimo mašinas, bepiločius orlaivius, autocisternas, pažymėjo šaltiniai.

Jie pabrėžė, kad šios pajėgos turėtų būti pasirengusios bet kuriuo metu veikti visoje Europoje, įskaitant Estijos ir Lenkijos teritoriją.

Vis dėlto „The Times“ taip pat citavo britų gynybos sekretorių Beną Wallace`ą, kuris pareiškė, kad šalies sausumos pajėgų karių skaičius bus sumažintas nuo 82 tūkst. iki 73 tūkstančių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt