Pasaulyje

2016.11.22 08:40

Atakų Sirijoje vykdytojai neišvengs atsakomybės

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.11.22 08:40

Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos Sirijai vadovai liūdnai konstatavo, kad per pastarąjį pusmetį šioje pilietinio karo nuniokotoje šalyje visiškoje apsiaustyje atsidūrusių civilių skaičius padvigubėjo.

Dabar tokių jokios pagalbos nesulaukiančių ir nuolatinius oro antskrydžius bei apšaudymus kenčiančių Sirijos gyventojų yra apie 900 tūkstančių.

Didžiąją dalį šių žmonių laiko apsuptyje Damasko režimo pajėgos. Vien rytinėje Alepo miesto dalyje užblokuota 275 tūkstančiai gyventojų.

Jungtinių Tautų saugumo taryboje Amerikos ambasadorė pirmą kartą įvardijo 13 aukštų Sirijos režimo karinių vadovų, kurie, jos manymu, atsakingi dėl civilių žudynių. Samantha Power dar kartą paragino rusus viešai pasmerkti bent vieną ligoninių ar mokyklų subombardavimo atvejį.

„Negailestingos Rusijos ir Assado režimo atakos turi būti nutrauktos, o tie, kurie už tai atsakingi, turėtų žinoti, kad tarptautinė bendrija stebi jų veiksmus, fiksuoja jų nusižengimus ir vieną dieną jie turės už tai atsakyti“, – patikino JAV ambasadorė JTO.

Rusijos atstovas atsikirto, kad pagal nekaltumo prezumpciją negalima taip iš anksto apkaltinti jų sąjungininkų karinės vadovybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt