Pasaulyje

2021.11.26 15:50

ES šalys sutarė – dėl naujosios koronaviruso atmainos stabdo keliones iš Pietų Afrikos

atnaujinta 19.06
LRT.lt, BNS2021.11.26 15:50

Europos Sąjungos šalys penktadienį nusprendė stabdyti keliones iš dalies Pietų Afrikos šalių, susirūpinus dėl pavojingos naujosios koronaviruso atmainos, skelbia DW.com.

Visos 27 ES šalys sutarė laikinai stabdyti keliones iš septynių Pietų Afrikos valstybių. Sveikatos ekspertų komitetas sutarė imtis laikinų suvaržymų iš minėto regiono, paskelbta Slovėnijos pirmininkavimo ES tviterio paskyroje.

Šalys, iš kur stabdomos kelionės, yra Botsvana, Esvatinis, Lesotas, Mozambikas, Namibija, Pietų Afrikos Respublika.

Belgijoje užfiksuotas pirmasis naujos koronaviruso atmainos atvejis Europoje

Pirmasis iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) kildinamos koronaviruso atmainos atvejis Europoje buvo užfiksuotas Belgijoje, skelbia „The Guardian“.

Skelbiama, kad B.1.1.529 atmaina užsikrėtė jauna moteris, kuri prieš 11 dienų keliavo į Egiptą per Turkiją.

Pacientė nepranešė apie jokius ryšius su Pietų Afrika ar kitomis Pietų Afrikos šalimis.

Nė vienam iš jos šeimos narių simptomų nepasireiškė.

„Turime atvejį, kuris, kaip dabar patvirtinta, [yra nulemtas] šio varianto“, pavadinto B.1.1.529 ir pirmąkart atrasto Pietų Afrikoje, per spaudos konferenciją pranešė belgų sveikatos apsaugos ministras Frankas Vandenbroucke.

Užsikrėtusiam asmeniui infekcija buvo patvirtinta testu lapkričio 22 dieną. Anksčiau jis nebuvo sirgęs COVID-19, pridūrė ministras, bet daugiau detalių nepateikė.

Iškilus Belgijos virusologijos specialistas Marcas Van Ranstas per „Twitter“ parašė, kad šis asmuo lapkričio 11 dieną parvyko iš Egipto.

F. Vandebroucke nurodė: „Privalu pakartoti, kad tai yra įtartinas variantas – nežinome, ar šis variantas yra labai pavojingas.“

Vis dėlto ministras atkreipė dėmesį, kad „dėl visa pikta“ Europa stabdo skrydžius iš pietinių Afrikos valstybių.

„Taigi, [laikomasi] visokeriopo atsargumo, bet nepanikuokite“, – sakė jis ir pridūrė, kad situaciją analizuoja Belgijos COVID-19 rizikos vertinimo grupė .

Ketvirtadienį Pietų Afrikos Respublikos mokslininkai pranešė nustatę naują koronaviruso atmainą, turinčią daugybę mutacijų. Anot jų, ši atmaina kelia „rimtą susirūpinimą“ ir yra atsakinga už „eksponentinį“ naujų užsikrėtimo atvejų skaičius augimą.

Izraelyje taip pat buvo nustatytas užsikrėtimo nauja koronaviruso atmaina, turinčia daug mutacijų, atvejis, penktadienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

Užsikrėtimo šia atmaina atvejų taip pat nustatyta Botsvanoje ir Honkonge – ją užsikrėtę asmenys buvo atvykę iš Pietų Afrikos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt