Pasaulyje

2016.11.22 07:51

Strasbūre – balsavimas dėl Europos gynybos sąjungos

Rūta Kupetytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.11.22 07:51

Europos Parlamentas antradienį balsuos dėl Europos Sąjungos gynybos stiprinimo ir siūlymo kurti Europos gynybos sąjungą. Skeptikai teigia, kad tokie planai gali kirstis su NATO paskirtimi.

ES vis dažniau susiduriant su terorizmu, kibernetiniais išpuoliais ir kitomis grėsmėmis, europarlamentarai rezoliucijoje, dėl kurios bus balsuojama antradienį, siūlo kurti Europos gynybos sąjungą, dar vadinamą gynybos Šengenu. Europos sąjungos narės taip pat raginamos skirti bent du procentus bendrojo vidaus produkto gynybai ir įsteigti ES karinių operacijų vadavietę bei daugiašales pajėgas. 

Labiausiai šiai idėjai priešinasi Didžioji Britanija, kuri net ir besitraukdama iš bendrijos, teigia, kad priešinsis bet kokiems planams didinti karinį bendradarbiavimą, jeigu jis nebus suderinamas su NATO veikla. Vis dėlto tokių planų iniciatoriai pabrėžia, kad gynybos sąjunga veiktų kartu su NATO. 

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat yra minėjusi, kad iniciatyvos gynybos srityje negali dubliuotis su NATO struktūromis ir paneigti NATO buvimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt