Pasaulyje

2021.11.26 15:26

Būsimoji Vokietijos diplomatijos vadovė Baerbock: patiriame dvejopą Lukašenkos šantažą

ELTA2021.11.26 15:26

Vokietijos Žaliųjų partijos lyderė ir būsimoji užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pasisako už griežtumą ir kartu už dialogą santykiuose su Baltarusijos diktatoriumi Aliaksandru Lukašenka.

„Mes patiriam dvejopą A. Lukašenkos šantažą“, – sakė A. Baerbock žurnalui „Spiegel“. Viena vertus, pabėgėliai naudojami kaip instrumentas, siekiant suskaldyti Europą. Antra vertus, vyriausybė nori, kad europiečiai pripažintų ją pokalbių partnere, nors ji engia opoziciją. „Negalime leistis šantažuojami diktatoriaus“, – pabrėžė politikė.

Todėl esą teisinga griežtinti ES sankcijas Baltarusijai ir toliau daryti spaudimą A. Lukašenkai. Tačiau kartu, anot A. Baerbock, diplomatija reiškia, kad „visuomet reikia ieškoti dialogo“. „Be dialogo neįmanoma vykdyti užsienio politikos“, – sakė ji.

Tačiau A. Baerbock kritikavo abu kadenciją baigiančios kanclerės Angelos Merkel pokalbius telefonu su A. Lukašenka. „Ne kanclerė turėjo skambinti A. Lukašenkai“, – sakė ji. „Paprasto sprendimo“ krizėje nėra, tačiau svarbu, kad Lenkija ir Vokietija veiktų drauge. „Didžiausias prioritetas“, A. Baerbock nuomone, yra „pasirūpinti pabėgėliais – tai pat ir Lenkijos, t. y. ES teritorijoje“.

Prie ES išorės sienos su Baltarusija, ypač pasienyje su Lenkija, jau daug savaičių įstrigę tūkstančiai pabėgėlių iš Artimųjų Rytų. ES kaltina A. Lukašenką tyčia gabenant žmones į pasienį ir taip keršijant už ES sankcijas. Minskas kaltinimus neigia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt