Pasaulyje

2021.11.26 14:28

Ukrainos prezidentas prabilo apie šalyje „planuojamą perversmą“: susijęs ir šalies oligarchas

atnaujinta 15.04
LRT.lt2021.11.26 14:28

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pranešė gavęs informacijos, kad gruodžio 1-2 dienomis planuojamas valstybės perversmas, su kuriuo susijęs verslininkas Rinatas Achmetovas, skelbia portalas „Hromadske“.

„Gavome pranešimų, kad gruodžio 1-2 dienomis gali vykti „valstybės perversmas“. Apie tai turime ne tik žvalgybos informacijos, turime ir įrašus, kuriuose Ukrainos atstovai diskutuoja su rusais apie tai, kad Rinatas Achmetovas galėtų jame dalyvauti“, – kalbėjo Ukrainos vadovas.

Pasak V. Zelenskio, R. Achmetovas nori „Ukrainą įtraukti į karą“.

„Aš tikiu, kad jis galimai prie to prisidėjo. Aišku tai būtų didelė jo klaida, nes jis negali kovoti prieš mūsų žmones, ir prezidentą, išrinktą savo tautos“, – teigė V. Zelenskis.

Ukrainos vadovas pridūrė, kad visgi perversmą greičiausiai planuoja ne pats R. Achmetovas, o Rusijos valdžia.

„Žmonės iš Rusijos Federacijos tarnybų su generolais iš Ukrainos teigia, kad visuomenė yra pasiruošusi „pokyčiams“, ir kad Rinatas yra pasiruošęs prisijungti prie perversmo, pakeičiant dabartinį prezidentą“, – aiškino V. Zelenskis.

Vakarų valstybės šį mėnesį reiškė susirūpinimą dėl padidėjusio Rusijos karinio aktyvumo prie sienos su Ukraina.

Maskva atmetė Vakarų kaltinimus, esą Rusija gali ruoštis invazijai į Ukrainą, ir apkaltino NATO provokacijomis.

Anksčiau šią savaitę Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba perspėjo Rusija, kad jai tektų „brangiai sumokėti“ už invaziją.

Nuo 2014 metų, kai Rusija neteisėtai aneksavo Krymą, Ukrainos kariuomenė nuėjo ilgą kelią.

Ukraina ir jos sąjungininkės Vakaruose taip pat kaltina Rusiją siunčiant karius ir ginklus per sieną, kad paremtų kovotojus dviejuose prorusiškuose separatistiniuose regionuose, tačiau Maskva šiuos kaltinimus neigia.

Nuo 2014-ųjų ukrainiečių kariai sukaupė didelę kovinę patirtį ir sulaukė ginklų bei sunkiosios technikos iš Vakarų sąjungininkių, ypač Jungtinių Valstijų, kurios nuo 2014 metų skyrė Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms 2,5 mlrd. JAV dolerių (2,2 mlrd. eurų).

Karas Ukrainos rytuose jau nusinešė daugiau nei 13 tūkst. gyvybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt