Pasaulyje

2021.11.26 14:14

Landsbergis greitu metu ketina vykti į Iraką – tarsis dėl neteisėtų migrantų grąžinimo galimybių

Rugilė Augustaitytė, ELTA2021.11.26 14:14

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad greitu metu vyks į Iraką derėtis dėl neteisėtų migrantų grąžinimo galimybių atgal į jų kilmės šalį. Anot ministro, siekiama sukurti precedentą, kad Irako Vyriausybė pakeistų savo poziciją ir nuspręstų savo noru nesutinkančius piliečius priimti atgal. 

„Panašu, kad vėl laukia mano vizitas į Iraką kalbėtis būtent apie tai, kokios papildomos paskatos gali būti pačiai Irako vyriausybei priimti žmones atgal pas save. Tikrai, kaip ir premjerė vakar minėjo, tos diskusijos nėra niekaip pasibaigusios, jomis suinteresuota ne tik Lietuva, bet ir kitos valstybės (...). Diskutuojant su Iraku, tikimės ir partnerių paramos, kad vis dėlto plėstume grąžinimo galimybę ir kuriame tam tikrą precedentą“, – penktadienį užsienio reikalų ministerijoje kalbėjo G. Landsbergis.

Anot ministro, Lietuva grąžinimo procesą jau dabar efektyviai vykdo, tačiau reikia kalbėti apie naujus europinius instrumentus, kurie padėtų procesą įgyvendinti dar efektyviau.

„Lietuva yra traktuojama Europoje kaip nelegalius migrantus efektyviai grąžinanti valstybė. (...) Galėtų būti efektyvesnė, bet kalbame apie europinius naujus instrumentus, kurių reikia. Iš to, ką mes turime dabar, grąžinimai, finansiniai paketai, sąlygos, darome geriausią, ką mes galime“, – kalbėjo ministras.

ELTA primena, kad Irakas priima tik savanoriškai sutinkančius grįžti nelegaliai sieną kirtusius piliečius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt